3.kolo SP st.žáků: SPARTA - 1.HK Dvůr Králové n.L. 17 : 25 / 9:12 /

V nedělním dopoledním mistrovském utkání 3.kola SP nestačil náš tým starších žáků na soupeře z východních Čech - Dvůr Králové nad Labem ..........

V neděli 1.října čekalo tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora utkání 3.podzimního kola mistrovského ročníku SPOLEČNÉHO PŘEBORU, ve kterém přivítal na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově soupeře z východních Čech – tým 1.HK Dvůr Králové nad Labem. Utkání o délce 2x25 minut mělo tentokrát začátek v 10,00 hodin.

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, domácí vedli 2:1 a 3:2, poté několikrát o branku hosté a v 17.minutě byl stav vyrovnaný 7:7. Závěr poločasu však vyšel lépe hostujícímu týmu, který odcházel do kabin s náskokem 3 branek za stavu 9:12.

Na začátku 2.poločasu byla hra celkem vyrovnaná, domácím se dokonce podařilo do 33.minuty snížit na 13:15. Na obrat v utkání však v dalším jeho průběhu neměli. Naopak hosté s přibývajícím časem zvyšovali své vedení až na konečný rozdíl 8 branek. Z Kutné Hory si tak odvezli oba body za vítězství 17:25.

Slušně zachytal brankář Valach, střelecky se nejvíce prosazoval Valeš. Ostatní ho však v této činnosti výrazněji nedokázali podpořit a také mnoho technických chyb napomáhalo hostům k postupnému zvyšování náskoku.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Valeš 7, Novák D. 3, Rakaš 3, Novotný 2, Capouch 1, Novák F. 1, Ečer, Markvart a Veselý. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ:  2 – 0, VYLOUČENÍ: 0 – 0, SEDMIČKY: 2/2 – 1/1, ROZHODČÍ: Veselý Š. – Horák T. / oba Kutná Hora /, DIVÁCI: 21.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér starších žáků Josef Salák ?

Tuto neděli jsme nastoupili proti neznámému soupeři z Dvora Králové. Už před zápasem se omluvili naše nejsilnější opory - Klouček, Pařez, k tomu navíc onemocněla Šnajdrová. Bohužel se ale navíc omluvili další hráči, což bych u domácího zápasu nečekal. Zápas se hrál celkem v rychlém tempu s množstvím chyb. Většinou jsme se o skoré s týmem hostí přetahovali. Tři naše mnohem menší spojky však celý zápas utáhnout nedokázali a navíc jsme neproměnili mnoho tutových šancí z křídla. Když se zranil do té doby tahoun týmu Valeš, dostali prostor i jiní hráči, kteří ho však nedokázali dostatečně nahradit. Konec zápasu byl už plně režii hostů a na spojkách se objevili hráči, kteří normálně nehrají, aby se otrkali. Přes srdnatý výkon hráčů na hřišti to bohužel na body nestačilo a všichni nepřítomní si musí sáhnout do svědomí, protože šance na body by v plné sestavě rozhodně byla.

Ostatní výsledky 3.kola:

TJ Náchod – HBC Jičín „A“ 8:46, TJ Náchod – HBC Jičín „B“ 23:33.

Za 14 dní, v neděli 15.října čeká tým starších žáků SPARTY dvojutkání v rámci 5.kola SP, ve kterém nejprve nastoupí od 9,00 hodin na hřišti týmu HBC Jičín „A“ a od 12,00 hodin potom proti týmu HBC Jičín „B“.