3.kolo Žákovské ligy - 28.2.2015 - Zruč nad Sázavou.

Ve včerejším "domácím" turnaji 3.kola této soutěže si náš tým starších žáků připsal další 4 body do celkové tabulky, když si bez větších problémů poradil s pražským Chodovem i Uherským Hradištěm, na Plzeň a Duklu však dle předpokladů nestačil ..........

Tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora se v sobotu 28.února 2015 zúčastnil třetího kola celostátní zimní Žákovské ligy, do které si vybojoval účast jako vítěz podzimní části Středočeského přeboru.

V letošním ročníku ŽL startuje 25 nejlepších týmů této věkové kategorie z celé republiky. Soutěž se hraje turnajovým způsobem a týmy čeká celkem 6 kol. V jednotlivých turnajích se vždy utkává 5 týmů a tak se v průběhu 6.kol střetne 1x každý s každým. Celkový vítěz poté získává titul Mistr České republiky v házené starších žáků pro soutěžní ročník 2014/2015.

Tým SPARTY byl ve 3.kole pořadatelem své skupiny a turnaj proběhl ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou. A zde čekala kutnohorský tým tato čtveřice soupeřů - na úvod pražský tým TJ JM Chodov a dále západočeský TALENT Plzeň, další pražský tým DUKLA Praha a na závěr jihomoravská SLOVÁCKÁ SLÁVIE Uherské Hradiště. V turnajích se hraje vždy systémem každý s každým a hrací doba je 2x20 minut s 10-ti minutovou přestávkou.

Jasní favorité této skupiny byly týmy Talentu a Dukly, kteří si to již ve druhém utkání sobotního programu rozdaly o celkové vítězství, o 2 branky nakonec zvítězil plzeňský tým. A oba favorité svá ostatní utkání bez větších problémů dovedli do vítězného konce.

Tým starších žáků SPARTY zvládl domácí turnaj dle předpokladů, prohrál po boji s oběma favority a ve zbývajících dvou utkáních jasně zvítězil. Do celkové tabulky si tak připsal další 4 body a po polovině soutěže se drží uprostřed 25ti členného startovního pole.

V prvním utkání sobotního turnaje zvítězil kutnohorský tým vysoko o 16 branek nad pražským Chodovem, když již v poločase vedl o 12 branek. Ve druhém utkání držel dlouho krok s vítěznou Plzní, v poločase prohrával pouze o branku a 5 minut před koncem o 2 branky. Až v závěru favorit odskočil a zvítězil o 4 branky. Poslední branku SPARTY v tomto utkání zaznamenal brankář Ginter, který těsně před závěrečným hvizdem přehodil přes celé hřiště vyběhnutého brankáře soupeře. Ve třetím utkání podlehl dle očekávání o 8 branek pražské Dukle, také v tomto utkání favorit odskočil na výraznější rozdíl až v závěrečné desetiminutovce. V poločase vedla Dukla o 2 branky, 10 minut před koncem o 4 branky. V závěrečném utkání celého turnaje potom zvítězil tým SPARTY nad Uherským Hradištěm o 8 branek, když rozhodující náskok získal již v poločase prvním, po kterém vedl o 7 branek. Střelecky v tomto utkání řádil Procházka, který soupeři nasázel 16 branek a celkem 47 jich zaznamenal ve čtyřech sobotních utkáních. Po 3.kole a 12ti odehraných utkáních je v čele tabulky střelců celé soutěže.

Trenér SPARTY Jiří Hasala měl v sobotním turnaji 3.kola Žákovské ligy k dispozici tradičně dost nesourodou sestavu, v jedenáctičlenném kádru nastoupilo 5 starších a 6 mladších žáků. Ti získávají v této soutěži hlavně zkušenosti a je dobře, že se mnohdy proti i o 2 hlavy vyšším protihráčům dokážou prosazovat. K největším oporám opět patřil brankář Ginter a střelecky mimořádně produktivní dvojice Procházka – Škalda, která zaznamenala 73 z celkových 95 branek svého týmu. Velmi dobrý turnaj odehrál – hlavně v obraně také Horák. Avšak pochvalu za velmi dobré výkony zaslouží i všichni ostatní hráči kutnohorské SPARTY, kteří v tomto mistrovském turnaji 3.kola Žákovské ligy nastoupili.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Ginter Ondřej / br-1 /, Fojta Marek /br/ - Procházka Michael 47, Škalda Jan 26, Dolejší Aleš 5, Horák Tomáš 5, Šimon Ondřej 4, Zatloukal Kryštof 4, Červený Jiří 2, Klouček Filip 1 a Kotva Filip. Trenér: Hasala Jiří.

Ve 4.kole Žákovské ligy zajíždí tým starších žáků SPARTY Kutná Hora tentokrát do Jižních Čech a to do Strakonic. Zde ho bude čekat tato čtveřice soupeřů – domácí HBC Strakonice, LOKOMOTIVA Louny, SK Velká Bystřice a STM Olomouc. Turnaj se zde koná v neděli 22.března 2015.