4.jarní kolo 2.SL starších žáků - turnaj v Bělé pod Bezdězem.

Dnes odehrál 2 utkání 2.Středočeské ligy také "B" tým starších žáků a z Bělé pod Bezdězem se vrátil bez bodů, v obou utkáních na své soupeře nestačil a odešel poražen ...............

V sobotu 4.května odehrál „B“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora 2 utkání v rámci 4.jarního kola mistrovského ročníku 2.středočeské ligy, ve kterých se ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem postupně utkal od 10:50 hodin se SOKOLEM Kostelec nad Labem a od 13:35 hodin s HC TJ AŠ Mladá Boleslav.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje v kategorii staršího žactva 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. V 1.lize hraje 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize je 6 týmů - HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram, TJ HC AŠ Mladá Boleslav a SPARTA Kutná Hora B. Hraje se turnajovým způsobem, v jarní části proběhne opět 6 kol, ve 2.lize každý tým odehraje v turnaji 2-3 utkání s hrací dobou 2x20 minut.

Průběžnou tabulku 2.SL vedla před 4.jarním kolem Bělá p.Bezdězem - 38 bodů, před Kostelcem n/Labem 31 bodů  a Kolínem - 21 bodů. Čtvrtá Kutná Hora B měla 20 bodů, pátá Mladá Boleslav 14 bodů a šestá Příbram 12 bodů.

„B“ týmu starších žáků SPARTY se ve 4.jarním turnaji v Bělé pod Bezdězem výsledkově příliš nedařilo, když zde prohrál obě utkání. Tentokrát měl opět ve stejný den mistrovský turnaj i „A“ tým a tak sestava, doplněna některými mladšími žáky byla dost oslabena.

V prvním utkání prohrál kutnohorský tým vysoko o 16 branek s Kostelcem nad Labem, když v poločase prohrával rozdílem 7 branek.

Také ve druhém na soupeře nestačil, prohrál v něm s Mladou Boleslaví jasně o 9 branek, když v poločase prohrával o 4 branky.

Střelecky tentokrát nikdo výrazněji nevynikl, nejlepšími střelci byli s 5 brankami Hubal a Wiesner, 4 přidal Němec. Ostatní se prosazovali již méně. I přes 2 jasné porážky je třeba všem hráčům, kteří v sobotních utkáních v Bělé nastoupili, za odvedené výkony poděkovat.

11 : 7

Sestava a branky SPARTY B v turnaji celkem: Chvojka /br/, - Hubal 5, Wiesner 5, Němec 4, Buňka V. 3, Lebeda O. 3, Janata 2, Burýšek 1, Janoušek 1 a Kudlík 1. Trenér: Chvojka Vít.

Další výsledky bělského turnaje:

Bělá - Kostelec 20:26, Ml.Boleslav - Příbram 16:20, Bělá – Ml.Boleslav 28:16, Kolín - Příbram 0:10, Bělá - Kolín 10:0 / Kolín se pro nedostatek hráčů nedostavil, obě utkání kontumace 10:0 ve prospěch soupeře /.

A jak hodnotil další dvě jarní utkání trenér SPARTY Vít Chvojka ?

Po obdržení bude zveřejněno.

Další program:

V sobotu 18.května čekají „B“ tým starších žáků SPARTY 2 utkání 5.jarního kola, tentokrát na venkovním hřišti v Kostelci nad Labem, ve kterých nastoupí od 9:55 proti týmu SOKOL Bělá pod Bezdězem a od 11:45 proti domácímu týmu SOKOL Kostelec nad Labem.