4.jarní kolo SL starších žáků - turnaj v Hostivicích.

V neděli odehrál náš tým starších žáků v hostivické sportovní hale dvě utkání 4.jarního kola Středočeské ligy a domů si odvezl vyrovnanou bilanci 1 vítězství nad pořadatelskými Hudlicemi a 1 prohry s domácími Hostivicemi ..........

V neděli 30.dubna čekala tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora další dvě utkání v rámci 4.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY, ve kterém se ve sportovní hale v Hostivicích nejprve utkal s domácími LIONS Hostivice a poté s pořadatelským týmem SK Hudlice / původně se mělo hrát na venkovním hřišti v Hudlicích, z důvodů nepříznivého počasí byl turnaj přeložen do Hostivic /.

V letošním ročníku této soutěže startuje 14 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SK Hudlice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Úvaly A + B, SOKOL Vršovice, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Kobylisy. Hraje se turnajovým způsobem – každý s každým. Stejně jako v podzimní, tak i v jarní části proběhne 7 kol, v každém 3 turnaje, ve kterých čeká každý tým 2 utkání / v jednom kole pouze 1 utkání / s hrací dobou 2x20 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony – stejně jako na podzim 13 utkání.

Tým starších žáků SPARTY byl před nedělními utkáními v průběžné tabulce soutěže na výborném 3.místě s bilancí 19 – 17-0-2, stejnou měl na 2.místě i tým Hostivic, měl pouze lepší skóre.

A výhodu domácího prostředí tým Hostivic využil k jasnému vítězství, po poločasovém vedení o 5 branek nakonec SPARTU porazil zaslouženě o 9 branek a upevnil si průběžné 2.místo v tabulce soutěže. Ve druhém utkání si už kutnohorský tým bez problémů poradil s pořadatelskými Hudlicemi, nad kterými zvítězil jasně a vysoko o 16 branek, když v poločase vedl 5-ti brankovým rozdílem.

Střelecky se tentokrát prosazovali celkem rovnoměrně téměř všichni hráči a všem bez rozdílu patří poděkování za předvedené solidní výkony v obou nedělních mistrovských utkáních.

LIONS Hostivice

2 5  :  1 6

13 :   8

SK Hudlice

1 7  :  3 3

10 : 15

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem: Hudec /br-3/, Chvojka /br/ - Hanuš 8, Kostrec 7, Čábelka 6, Šklíba 5, Kamenář 4, Pektor O. 4, Hovorka 3, Loužil 3, Janoušek 2, Němeček 2 a Stýblo. Trenér: Hasala.

Další výsledky z hudlického turnaje:

Hostivice – Kobylisy 43 : 3, Bělá - Kobylisy 23 : 7.

Další, tentokrát tři utkání čeká tým starších žáků SPARTY v neděli 21.května ve sportovní hale Borky v Kolíně, kde se v rámci 5.jarního kola Středočeské ligy postupně střetne  se SOKOLEM Bělá, SOKOLEM Vršovice a s domácím HC Kolín.