4.kolo SP starších žáků - dvojutkání v Mělníku.

V sobotu odehrál náš tým starších žáků další 2 mistrovská utkání SP, tentokrát v Mělníku, kde v tom prvním zvítězil nad "béčkem" Úval a v tom druhém podlehl domácímu týmu ..........

V sobotu 12.října měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu dvojutkání v rámci 4.kola mistrovského ročníku STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU, když jej ve sportovní hale GJO v Mělníku nejprve od 11:00 hodin čekalo utkání proti týmu SOKOL Úvaly „B“ a hned vzápětí od 12:00 hodin utkání proti domácímu týmu HÁZENÁ Mělník.

V letošním ročníku této soutěže startuje 11 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly „A“ + „B“, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se systémem každý s každým, většinou se utkávají 3 týmy u 1 pořadatele, kde každého čekají 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut.

SOKOL Úvaly „B“ - SPARTA Kutná Hora     1 6  :  2 0   /  10 : 10 /

První sobotní utkání proti Úvalům „B“ rozehráli starší žáci SPARTY dobře, v 5.minutě vedli 4:0, v 9.minutě 7:2 a ještě v 15.minutě 10:5. Závěr poločasu však nezvládli a soupeř 5 brankami v řadě srovnal na 10:10. V tom druhém nejprve hosté otočili na 10:12 a po vedení SPARTY 13:12 následně dokázali vyrovnat na 13:13 a ve 31.minutě na 14:14. Ale další minuty patřily jasně „domácí“ SPARTĚ, která 5 brankovou šňůrou přešla do 39.minuty do vedení 19:14 a to bylo rozhodující. V poslední minutě sice ještě padly 3 branky, ty však pouze upravili konečný výsledek, který byl 20:16. Starší žáci SPARTY pobrali oba body do tabulky zaslouženě, většinu utkání vedli a zvládli hlavně jeho závěr.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/ - Veselý 6, Pektor P. 5, Rakaš 3, Ptáčník 2, Rybář 2, Salák 2 a Pavlík. Trenér: Veselý Matěj.

NAPOMÍNÁNÍ:  1 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 0, SEDMIČKY: 0 – 1/1, ROZHODČÍ: Nelhýbelová – Skružný, DIVÁCI: 21.

HÁZENÁ Mělník - SPARTA Kutná Hora     2 5  :  2 1   /  13 : 8 /

Po kratší přestávce nastoupil tým SPARTY k druhému sobotnímu utkání proti domácímu Mělníku a dokázal s ním držet krok cca do 15.minuty, kdy byl stav 6:6. V závěru však domácí přidali a nakonec odcházeli do šaten s pětibrankovým vedením 13:8. A to potom na začátku 2.poločasu navýšil až na rozdíl 7 branek, na 15:8, 16:9 a ve 25.minutě na 17:10. SPARTA ale ještě zabojovala a postupně dokázala snížit do 37.minuty až na 21:19. V závěru ale byli přece jenom úspěšnější domácí, kteří nakonec v utkání zvítězili o 4 branky v poměru 25:21. Pouze 1 hráč na střídání do pole, to se v tomto druhém utkání na hře i výsledku kutnohorského týmu jasně projevilo.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/ - Veselý 9, Rakaš 5, Pektor P. 4, Ptáčník 2, Salák 1, Pavlík a Rybář. Trenér: Veselý Matěj.

NAPOMÍNÁNÍ:  1 – 2, VYLOUČENÍ: 0 – 5, SEDMIČKY: 1/1 – 1/1, ROZHODČÍ: Hájek – Nelbýbelová, DIVÁCI: 25.

Další program:

Příští týden, v sobotu 19.října čeká tým starších žáků SPARTY dvojutkání posledního 5.kola SP, ve kterém přivítá ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici nejprve od 9:00 hodin sousedský tým HC Kolín a poté od 11:20 hodin tým SOKOL Bělá pod Bezdězem.