5.jarní kolo 2.SL starších žáků - turnaj v Bělé pod Bezdězem

V sobotu zvládl na "jedničku" náš "B" tým starších žáků dohrávku odloženého 5.jarního kola 2.Středočeské ligy, když v Bělé pod Bezdězem porazil první i druhý tým celkové tabulky a odvezl si domů bronzové medaile za konečné třetí místo ........................

V sobotu 1.června odehrál „B“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora dvě  mistrovská utkání odloženého 5.jarního kola 2.středočeské ligy, ve kterých se ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem postupně střetl od 9:55 hodin se SOKOLEM Bělá pod Bezdězem a od 11:45 hodin se SOKOLEM Kostelec nad Labem.

Původní termín 5.kola byl v sobotu 18.května na venkovním hřišti házené v Kostelci nad Labem, z důvodů nepříznivého počasí se však tehdy hrát venku nedalo a v sobotu 1.6. taktéž, proto byl turnaj přeložen do sportovní haly v Bělé pod Bezdězem.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje v kategorii staršího žactva 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. V 1.lize hraje 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize je 6 týmů - HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram, TJ HC AŠ Mladá Boleslav a SPARTA Kutná Hora B. Hraje se turnajovým způsobem, v jarní části proběhne opět 6 kol, ve 2.lize každý tým odehraje v turnaji 2-3 utkání s hrací dobou 2x20 minut.

Průběžnou tabulku 2.SL vedla před závěrečném jarním kole Bělá p.Bezdězem - 48 bodů, před Kostelcem n/Labem 41 bodů a Kutnou Horou B - 22 bodů. Čtvrtý Kolín měl 21 bodů, pátá Mladá Boleslav a šestá Příbram po 20 bodech.

„B“ týmu starších žáků SPARTY se v posledním jarním turnaji v Bělé pod Bezdězem výsledkově i herně dařilo náramně, když si v posílené sestavě poradil jak v vítězem 2.ligy Bělou pod Bezdězem, tak i s druhým Kostelcem nad Labem. A nyní k výsledků podrobněji.

V prvním utkání porazil kutnohorský tým Kostelec nad Labem jasně o 7 branek, když v poločase vedl tříbrankovým rozdílem. Utkání to bylo velmi bohaté na branky, kterých padlo za 40 minut hry celkem 65 !!!!! Jak se říká - "házená bez obran".

Ve druhém utkání porazil zaslouženě o 7 branek již jistého vítěze 2.ligy, domácí Bělou pod Bezdězem, když v poločase již vedl stejným, rozdílem 7 branek. Bělá 2.ligu sice jasně vyhrála s vysokým náskokem, v 1.poločase tohoto utkání však výrazně za kutnohorským týmem zaostávala, o čemž svědčí vysoká 7 branková ztráta.

Spolehlivě zachytali oba brankáři – Hudec s Kudlíkem, střelecky se nejvíce prosazovala čtveřice opor – Čábelka, Hanuš, Pánek, Kamenář. Ale dobré výkony podali i všichni ostatní, kteří do obou sobotních utkání v Bělé zasáhli a za to jim všem patří velké poděkování a zasloužená pochvala.

Kutnohorský kolektiv poté přebral po odehrání turnaje zaslouženě bronzové medaile za konečné 3.místo ve 2.Středočeské lize staršího žactva. Blahopřejeme.

SOKOL Kostelec n/Labem

2 9  :  3 6

13 : 16

SOKOL Bělá pod Bezdězem

1 8  :  2 5

8 : 15

Sestava a branky SPARTY B v turnaji celkem: Hudec /br/, Kudlík /br/ - Čábelka 15, Hanuš 15, Pánek O. 12, Kamenář 11, Kaucner V. 3, Bartůněk 2, Janata 2, Hubal 1 a Burýšek. Trenér: Šnajdr Vít.

Další výsledky kosteleckého turnaje:

Příbram - Ml.Boleslav 17:27, Kostelec - Bělá 23:23, Příbram - Kolín 10:0, Ml.Boleslav - Kolín 10:0, Kostelec - Kolín 10:0 / Kolín se pro nedostatek hráčů nedostavil, všechna jeho 3 utkání kontumace 10:0 ve prospěch soupeře /.

A jak hodnotil poslední dvě jarní utkání zaskakující trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

Turnaj v Bělé se nám vydařil a dvě vítězství znamenají nakonec třetí místo v soutěži. V prvním zápase proti Kostelci jsme se jen pomalu dostávali do tempa, nicméně od začátku jsme si udržovali dvou až pětibrankové vedení. Většinu zápasu odchytal solidně Kudlík, střelecky nás táhla dvojice Čábelka, Hanuš, ale skórovali všichni hráči až na Burýška. Druhý zápas proti domácí Bělé byl těžší, úvodních deset minut bylo vyrovnaných a teprve po time-outu naši borci domácím brankově odskočili. Obdobné to bylo i ve druhém poločase. Dobře tentokrát zachytal Hudec a v poli se střelecky prosazoval hlavně Kamenář. Nicméně i v tomto zápase dostali příležitost i hráči z lavičky. Naši kluci podali dobré výkony a všichni hráči zaslouží pochvalu. Na hráčích je vidět, že nastupují i za dorost, soupeře převyšují zejména důrazem v obraně a dobře zvládnutou kombinační hrou dvojic a trojic. Je vidět, že ke konci soutěže má naše hra stoupající úroveň a přicházejí i výsledky. Všem hráčům děkuji a blahopřeji k bronzové medaili ve II. lize Středočeského kraje.