5.jarní kolo SP st.žáků: HC Kolín - SPARTA 14 : 28 / 5:13 /

V neděli zakončil náš tým starších žáků mistrovský ročník SP 2018-2019 bezpečným vítězstvím na hřišti sousedského Kolína ..........

V neděli 26.května měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu utkání posledního jarního kola STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU 2018/2019, ve kterém nastoupil od 10:30 hodin na venkovním hřišti svého nejbližšího soupeře, týmu HC Kolín.

V jarní části této soutěže startovalo 5 týmů – HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram / na podzim navíc východočeský 1.HK Dvůr Králové nad Labem /. Hrálo se systémem každý s každým, samostatná utkání o délce 2x25 minut / plus se odehrál navíc jeden turnaj za účasti všech pěti týmů /.

V posledním utkání sezóny stačil držet krok domácí Kolín se SPARTOU pouze v úvodu, kdy vedl 1:0, později vyrovnal na 3:3 a v 8.minutě na ještě 4:4. Potom již byl kutnohorský tým jasně lepší a to potvrzovalo i zasloužené poločasové vedení o 8 branek v poměru 5:13.

Na začátku 2.poločasu hosté zvýšili své vedení až na rozdíl 13ti branek, stav byl ve 30.minutě 5:18. V dalším průběhu utkání domácí mírně korigovali, když do 45.minuty snížili vedení kutnohorského týmu na rozdíl 8 branek, na 14:22. Ale závěr patřil opět hostům, kteří 6 brankami v poslední pětiminutovce utkání stanovili konečný výsledek na 14:28.

Tým starších žáků SPARTY tak v posledním utkání sezóny zvítězil v Kolíně přesvědčivě a zaslouženě o 14 branek. Velmi dobře zachytal Honza Valach, střelecky se tentokrát nejvíce prosazoval Filip Novák, autor 12 branek. Ale pochvalu za výkon i výsledek zaslouží celý kutnohorský kolektiv.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Josef Salák:

Poslední zápas sezony jsme rozehráli dobře, hráli jsme poměrně rychlou házenou, bohužel ne moc kolektivní. Obrana nám hlavně v druhé půlce už celkem fungovala, ale soupeř z Kolína je o rok mladší, takže o to měli kluci jednoduší. Ke konci nám chyběla koncentrace, silnější soupeř by nás hned vytrestal. Musíme se naučit hrát celou dobu a víc se soustředit na sebe, než na soupeře.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Novák F. 12, Veselý 5, Novotný M. 3, Capouch 2, Ečer 1, Kail 1, Pektor P. 1, Ptáčník 1, Rakaš 1, Musil, Novotný D. a Salák. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 4 – 4, SEDMIČKY: 4/2 – 3/1, ROZHODČÍ: Ransdorf J. – Ransdorf M. / oba Úvaly /, DIVÁCI: 63.