5.jarní mistrovský turnaj SP starších žáků - elitní skupiny "A"

Také v sobotním, již předposledním mistrovském turnaji SP zahrál náš tým starších žáků velmi solidně a nadále drží průběžné druhé místo v soutěži ..........

V sobotu 24.května čekal tým starších žáků SPARTY Kutná Hora pátý jarní mistrovský turnaj SPOLEČNÉHO PŘEBORU – elitní skupiny „A“, jehož pořadatelem byl na svém venkovním hřišti SOKOL Úvaly. Krom domácího SOKOLA zde dalšími účastníky byly týmy - DUKLA Praha 6, DUKLA Praha 4, HK Město Lovosice a SPARTA Kutná Hora. Volno zdě měl tentokrát TJ Chodov JM.

Kutnohorský tým rozehrál jarní finálovou část soutěže velmi dobře, v 1.kole skončili třetí, ve 2.kole druhý a ve 3.kole / v domácím turnaji / dokonce zvítězil, když zde dokázal porazit suveréna  - Duklu 6. Ve 4.kole měl tým SPARTY volno. A na předcházející výkony chtěl navázat i v sobotním – pátém turnaji v Úvalech.

Zde svou dominanci v soutěži prokázal tým DUKLY Praha 6, který ve všech 4 utkáních jasně zvítězil.

Starší žáci SPARTY potvrdili své velmi dobré výkony i výsledky v právě probíhající sezóně, s aktivní bilancí 3 vítězství a 1 porážky  obsadili v „úvalském“ turnaji 2.místo a to jim také patří v průběžné tabulce finálové skupiny SP před závěrečným turnajem.

V prvním sobotním utkání kutnohorský tým porazil těsně o 1 branku domácí Úvaly, ve druhém porazil o 7 branek nebezpečné Lovosice. Ve třetím utkání potom po horším poločase /5:4/ a zlepšení v tom druhém porazil o 9 branek pražskou DUKLU 4. Až v závěrečném utkání tým podlehl o 6 branek již jistému vítězi soutěže – DUKLE Praha 6.

V sobotním turnaji zachytali velmi slušně oba brankáři – Kotěšovec i Ginter, solidní byla před nimi hra celé obrany. Střelecky se nejvýrazněji prosazoval opět Procházka, nejlepší střelec celé soutěže. Pochvalu však zaslouží za výkony a výsledky zaslouží celý kolektiv starších žáků SPARTY. Před závěrečným turnajem mají velmi dobře nakročeno k celkovému 2.místu v soutěži / za vítěznou DUKLOU 6 /, které by znamenalo titul Přeborník Středočeského kraje. Ale nepředbíhejme, ještě chybí odehrát čtyři poslední utkání sezóny.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Ginter /br/, Kotěšovec /br-1/ - Procházka 16, Bandi 7, Men 6, Mommers 4, Jeníček 3, Škalda 3, Dolejší 2, Fojta 1, Horák 1 a Šimon 1. Trenér: Hasala Jiří.

Poslední šestý jarní mistrovský turnaj „A“ skupiny SPOLEČNÉHO PŘEBORU starších žáků se bude konat v neděli 8.června a jeho pořadatelem bude tým HK Město Lovosice. Volno v tomto turnaji bude mít již jistý vítěz soutěže – DUKLA Praha 6.