5.kolo SP st.žáků: HBC Jičín "A" - SPARTA 48 : 13 / 21:7 /.

Dvě náročná utkání čekala náš tým starších žáků v neděli v rámci 5.kola SP v Jičíně, nejprve proti vedoucímu týmu soutěže, domácímu "áčku" a poté proti jičínskému "béčku" ..........

V neděli 15.října měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu v Jičíně dvojutkání v rámci 5.podzimního kola mistrovského ročníku SPOLEČNÉHO PŘEBORU, když jej nejprve od 9,00 hodin čekalo utkání proti týmu HBC Jičín „A“, po jeho skončení a cca hodinové přestávce od 11,30 hodin proti týmu HBC Jičín „B“.

První nedělní utkání proti jičínskému „A“ týmu mělo od úvodních minut celkem jednoznačný průběh, domácí byli po všech stránkách lepší a bylo jen otázkou, jakým poměrem utkání skončí. Již po úvodní desetiminutovce byl stav 9:0, první poločas nakonec skončil výsledkem 21:7. A v poločase druhém se nic nezměnilo, domácí jasně dominovali a nakonec zvítězili zcela zaslouženě 48:13. Potvrdili tak své vedoucí postavení v tabulce.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Klouček 4, Novák D. 4, Novák F. 2, Novotný 2, Capouch 1, Ečer, Markvart, Pařez, Rakaš, Růžička, Salák a Šklíba. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ:  0 – 2, VYLOUČENÍ: 0 – 2, SEDMIČKY: 3/1 – 0, ROZHODČÍ: Podzimek M.. – Podzimek T. / oba Turnov /, DIVÁCI: 41.

HBC Jičín „B“ - SPARTA Kutná Hora      2 9  :  2 1   /  15 : 11 /

Po přestávce nastoupil kutnohorský tým starších žáků proti jičínskému „béčku“, a to již bylo utkání přece jenom vyrovnanější. Hosté dokonce v polovině prvního dějství vedli 5:7, poté však domácí přidali a 1.poločas skončil jejich vedením o 4 branky v poměru 15:11. V poločase druhém nejprve domácí odskočili na rozdíl 6 branek, na 18:12 a 21:15, hostům se 10 minut před koncem podařilo snížit na 21:18. Ale v závěru jim došli síly a domácí 7 brankovou šňůrou utkání rozhodli. V závěru již jen hosté upravili na konečných 29:21. Dvě utkání za sebou byly náročné a řádně prověřili kutnohorský tým starších žáků. A proti kvalitním soupeřům však bylo k bodům daleko.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Klouček 11, Novák D. 4, Novák F. 3, Novotný 2, Markvart 1, Capouch, Ečer, Pařez, Rakaš, Růžička, Salák a Šklíba. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ:  0 – 3, VYLOUČENÍ: 0 – 1, SEDMIČKY: 4/3 – 2/1, ROZHODČÍ: Podzimek M.. – Podzimek T. / oba Turnov /, DIVÁCI: 30.

A jak hodnotil nedělní dvě utkání trenér starších žáků Josef Salák ?

Po obdržení bude zveřejněno.

Ostatní výsledky 5.kola:

SPARTAK Příbram – HÁZENÁ Mělník „B“ 19:25, SOKOL Úvaly „A“ – SOKOL Úvaly „B“ 39:20.

Za týden, v neděli 22.října čeká tým starších žáků SPARTY utkání 6.kola SP, ve kterém přivítá na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10,00 hodin tým TJ Náchod.