5.kolo SP st.žáků: SOKOL Úvaly "A" - SPARTA 30 : 18 / 12:7 /

Dvě utkání čekala náš tým starších žáků v sobotu v Úvalech v rámci 9.kola mistrovské soutěže SP, nejprve proti domácímu "A" týmu a poté proti domácímu "B" týmu ..........

V sobotu 18.listopadu odehrál tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora ve sportovní hale v Úvalech dvojutkání v rámci 9.podzimního kola SPOLEČNÉHO PŘEBORU, když jej nejprve od 10,00 hodin čekalo utkání proti týmu SOKOL Úvaly „A“, po jeho skončení a cca hodinové přestávce od 12,00 hodin proti týmu SOKOL Úvaly „B“.

První sobotní utkání proti úvalskému „áčku“, momentálně vedoucímu týmu soutěže mělo celkem očekávaný průběh, domácí byli jasně lepší a tomu také odpovídal vývoj skóre. V 10.minutě byl stav 4:1, ve 20.minutě 10:4, 1.poločas skončil vedením domácích 12:7. V tom druhém se nic podstatného nezměnilo, domácí postupně navyšovali své vedení až na konečný rozdíl 12ti branek. Utkání tak skončilo jednoznačným výsledkem 30:18.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Novák D. 5, Markvart 3, Klouček 3, Novotný 2, Valeš 2, Novák F. 1, Pařez 1, Salák 1, Capouch, Ečer, Růžička a Šklíba. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ:  1 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 2/2 – 2/1, ROZHODČÍ: Doškář – Ransdorf / oba Praha /, DIVÁCI: 21.

SOKOL Úvaly „B“ - SPARTA Kutná Hora      1 8  :  2 2   /  9 : 15 /

Po přibližně hodinové přestávce začalo utkání proti domácímu „béčku“, a to mělo průběh zcela opačný. Tentokrát byl od začátku jasně lepší tým SPARTY, v 10.minutě vedl 1:8, v 16.minutě dokonce 2:11. Domácí následně dokázali snížit na 7:11, první poločas přesto skončil bezpečným vedením hostů v poměru 9:15. Druhý poločas již byl o hodně vyrovnanější a domácí začali náskok SPARTY dotahovat. Nejprve dokázali 2x snížit na rozdíl 3 branek – ve 34.minutě na 14:17, ve 36.minutě na 16:19, v 51.minutě dokonce na rozdíl 2 branek, na 18:20. Naštěstí to však bylo z jejich strany vše. V závěru se již dokázali brankově prosadit pouze hosté, kteří 2 brankami rozhodli o svém vítězství v poměru 18:22.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Klouček 7, Novák D. 6, Markvart 2, Novotný 2, Pařez 2, Capouch 1, Novák F. 1, Valeš 1, Ečer, Růžička, Salák a Šklíba. Trenér: Salák Josef.

A jak hodnotil sobotní dvojutkání trenér SPARTY Josef Salák ?

V prvním sobotním utkání s vedoucím týmem soutěže Úvaly A  soupeři chyběli některé tradiční opory, naopak nám se vrátil po delší přestávce, zaviněné zraněním brankář Jarda Valeš. Domácí Úvaly měli od začátku navrch, ale naši hráči s ním hráli vyrovnanou partii. Bohužel jsme klasicky neproměňovali šance. Jarda Valeš chytil několik tutových šancí a držel náš tým v důležitých momentech zápasu. Konec zápasu však patřil domácím, kteří nám utekli. Pokud by se nám dařilo dávat šance hlavně z křídel, mohli jsme naopak závěr zápasu zdramatizovat. Jinak v tomto utkání dostala šanci celá naše lavička. Proti druhému celku, Úvalům B jsme nastoupili poměrně dobře a rychle jsme si vybudovali náskok. Snažil jsem se motivovat tým, aby nepolevil v svém náskoku. Střelba se nám dařila a obrana celkem fungovala. V polovině druhého poločasu nepochopitelně přišel velký výpadek a domácí začali stahovat. Nesmyslné vyloučení za „kecy“ Jardy Valeše nás ještě více srazilo a přestalo se dařit ve všech směrech. Naštěstí Jarda své pochybení napravil dobrým výkonem v závěru a nakonec jsme zaslouženě vyhráli.

Ostatní výsledky 9.kola:

HBC Jičín „A“ - SPARTAK Příbram 00:00, HBC Jičín „B“ - SPARTAK Příbram 00:00, HÁZENÁ Mělník „A“  – 1.HK Dvůr Králové n/L. 00:00, HÁZENÁ Mělník „B“  – 1.HK Dvůr Králové n/L. 33:028.

Sobotním dvojutkáním v Úvalech tým starších žáků SPARTY zakončil podzimní část mistrovské soutěže, když s bilancí : 10 – 4-0-6, pasivním skóre 196:235 a ziskem 8 bodů bude v průběžné tabulce soutěže přezimovat až na 7.místě z 11 účastníků.