5.turnaj "A" skupiny SPOLEČNÉHO PŘEBORU starších žáků

V sobotu byl náš oddíl pořadatelem předposledního, pátého turnaje "A" skupiny mistrovské soutěže starších žáků a náš tým zde dosáhl jediného vítězství nad pražským ..........

V sobotu 25.května pokračovala pátým jarním turnajem „A“ skupina společné mistrovské soutěže Prahy a Středních Čech - SPOLEČNÝ PŘEBOR starších žáků. Turnaj uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora. Kutnohorský tým starších žáků sice z „A“ skupiny po 3.turnaji sestoupil, protože však byl s předstihem určen jako pořadatel právě tohoto 5.turnaje lepší výkonnostní skupiny, vrátil se do ní mimořádně, i když ve 4.turnaji ve skupině „B“ skončil až na 5.místě. A předem bylo jasné, že bez ohledu na umístění v domácím turnaji se opět vrátí do skupiny „B“.

Sobotního turnaje v Kutné Hoře se tedy zúčastnilo 6 týmů – jasně vedoucí DUKLA Praha 6, další silné týmy – AŠ Mladá Boleslav, DUKLA Praha 4 a dále 1.HC Pardubice, TJ Chodov JM a pořadatelská SPARTA Kutná Hora. Z důvodů špatného deštivého počasí se po dohodě všech aktérů turnaj odehrál ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici. Opět se hrálo systémem každý s každým, hrací doba byla zkrácena na 2 x 10 minut.

Stejně jako všechny čtyři turnaje předcházející, tak i tento vyhrála jasně DUKLA Praha 6 a je již jistým vítězem soutěže. Druhé místo obsadil tým AŠ Mladá Boleslav, třetí trochu překvapivě 1.HC Pardubice.

Tým starších žáků SPARTY Kutná Hora si v domácím turnaji nevedl špatně, i když výkonnostně patří do nižší skupiny. Sice ho všichni soupeři výškově a hlavně fyzicky převyšovali / v 11 členném kádru totiž nastoupilo 6 mladších žáků /, to se však projevovalo většinou až v závěrech poměrně vyrovnaných utkání. S bilancí: 5 – 1-0-4 obsadil předposlední 5.místo a v posledním turnaji „A“ skupiny ho nahradí první dva týmy ze skupiny „B“ / se SPARTOU totiž sestupuje tentokrát poslední TJ JM Chodov /.

V prvním utkání sobotního turnaje podlehli starší žáci SPARTY o 4 branky Pardubicím, ve druhém o 9 branek vedoucí DUKLE 6 / když poločas byl pouze o dva /. Ve třetím utkání podlehli o 8 branek silné Mladé Boleslavi, ve čtvrtém utkání vedli v poločase o 3 branky nad DUKLOU 4 a podlehli až slabším závěrem těsně o 2 branky. A v posledním sobotním utkání sice prohrávali v poločase o 2 branky s pražských Chodovem, bojovným výkonem ve 2.poločase výsledek otočili a zaslouženě o branku zvítězili. Solidně zachytal v domácím turnaji Kotěšovec, brankově se nejvíce prosazovala čtveřice – Bandi, Škalda, Špaček a Procházka. Ale pochvalu za dobré sobotní výkony proti silným soupeřům zaslouží i všichni ostatní.

2

O pořadí na 3.-4.místě a 5.-6.místě rozhodl při stejném zisku 4 resp. 2 bodů výsledek vzájemných utkání.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Kotěšovec /br/ - Bandi 14, Škalda 11, Špaček 10, Procházka 8, Veselý Š. 3, Jeníček 2, Mommers 2, Fojta, Horák a Matoušek. Trenér: Šnajdr Vít.

Poslední – 6.mistrovský turnaj SPOLEČNÉHO PŘEBORU skupiny „A“ se bude hrát v sobotu 8.června ve sportovní hale v Břvích, kde ho uspořádá DUKLA Praha 6. Pro tým starších žáků SPARTY Kutná Hora v sobotu sezóna skončila, v „B“ skupině se již totiž dohrálo / je v ní 5 týmů = 5 turnajů /.