6.jarní kolo 1.SL starších žáků - turnaj v Kutné Hoře.

Dnes dopoledne zakončil náš "A" tým starších žáků mistrovský ročník 1.Středočeské ligy v domácím prostředí 2 vítězstvími a to je posunulo v konečné tabulce soutěže na stříbrnou příčku ....................

V sobotu 25.května odehrál „A“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora poslední dvě jarní mistrovská utkání 1.Středočeské ligy, když se v rámci 6.kola utkal v domácím prostředí sportovní haly Klimeška nejprve od 9:00 hodin s týmem SOKOL Úvaly „B“ a poté od 12:00 hodin s týmem SOKOL Úvaly „A“.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. Do 1.ligy je zařazeno 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize hraje 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora B. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i na jaře proběhne 6 kol, v 1.lize každý tým odehraje v turnaji 2 utkání, ve 2.lize 2-3 utkání, vše s hrací dobou 2x20 minut.

Průběžnou tabulku 1.Středočeské ligy vedl před posledním jarním kolem tým Hostivic s plným počtem 44 bodů, před druhými Úvaly A – 30 bodů a třetí Kutnou Horou – 28 bodů. Čtvrté Poděbrady měly 24 bodů, pátý Mělník 13 bodů, šestá Zruč 9 bodů a sedmé Úvaly B 6 bodů.

„A“ tým starších žáků SPARTY tedy odehrál v sobotu doma 2 zápasy a vedl si v nich výborně, v obou dokázal zvítězit a připsal si plný počet 4 bodů. A to znamenalo v konečné tabulce soutěže posun na skvělé 2.místo.

V prvním utkání proti Úvalům B nedal soupeři příliš šancí, od začátku byl jasně lepší a v poločase již vedl o 9 branek. Druhý poločas měl podobný průběh a kutnohorský tým nakonec svého soupeře porazil zaslouženě o 19 branek.

Ve druhém utkání proti Úvalům A měl soupeř mírnou převahu v průběhu 1.poločasu, který nakonec vyhrál o 2 branky. Na začátku 2.poločasu však kutnohorský tým rychle přešel do 2 brankového vedení a to v dalším průběhu navýšil na rozdíl 3 branek. Hosté sice v předposlední minutě snížili na rozdíl branky jediné, poslední slovo však měli domácí, kteří nakonec zvítězili o 2 branky. A toto vítězství je v konečné tabulce soutěže posunulo právě před úvalské áčko.

Výborně zachytal v obou utkáních Hudec, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice ČábelkaHanuš. Ale brankově se tentokrát dokázalo prosadit i ostatních 6 hráčů, kteří zasáhli do hry v poli. A to vše bylo důležitou příčinou obou sobotních úspěšných výsledků.

Za celkové velmi dobré výkony, dosažené výsledky i konečné 2.místo v tabulce 1.Středočeské ligy si celý kutnohorský „A“ tým starších žáků zaslouží uznání, poděkování a velkou pochvalu.

SOKOL Úvaly „B“

3 3  :  1 4

14 :   5

SOKOL Úvaly „A“

1 7  :  1 5

8 : 10

SESTAVA a BRANKY SPARTY A v turnaji celkem: Hudec /br/ - Čábelka 17, Hanuš 11, Bartůněk 6, Pánek 6, Kamenář 4, Rudolf 4, Hirš 1 a Kail 1. Trenérka: Čábelková Jolana.

Další výsledek z kutnohorského turnaje:

Úvaly B – Úvaly A 20:30.

A jak hodnotila poslední dvě jarní utkání trenérka SPARTY Jolana Čábelková ?

Úkol zněl jasně. 4 body. Nebylo cesty zpět, chtěli jsme dnes vyhrát oba zápasy a dostat se tak v tabulce na vysněné druhé místo. Okolnosti nám nepřály, neboť jsme nastoupili v sestavě 8 hráčů s minimální možností střídání. A tým Úval pro nás vždy byl tvrdým oříškem. První zápas s týmem B nám dal naději už po prvních 5 minutách, kdy jsme se ujali vedení 5:0. Tento náskok kluci už nepustili a do šaten v prvním poločase šli s rozdílem 9 branek. Kluci výborně bránili a několik rychlých protiútoků naše vedení jen navyšovalo. Konečný výsledek 33:14 byl velice uspokojivý, ale čekal nás důležitější zápas. O přestávce jsme vymýšleli taktiku na tým A, který v tu chvíli hrál se svým týmem B. Sestavu původních 8 hráčů Úvaly A nakonec doplnili o další a tak jsme věděli, že to budeme muset fyzicky uběhat. Druhý zápas začal opatrně a celkem vyrovnaně. Čas se zastavil v 10. minutě za stavu 7:7. Ani jeden tým neproměnil sedmimetrový hod a branky jako by były začarované.  Po dobu osmi minut jsme nebyli schopni skóre změnit. Po dvou našich chybách nám najednou soupeř dvěma rychłými protiútoky odskočil o 2 branky. S tímto rozdílem 8:10 jsme šli i do šaten. Kluci to však nevzdali. Vidina stříbra była dostatečnou motivací. Ve druhém poločase jsme přitvrdili v obraně na křídlech a podařilo se nám ve 4 minutě získat mírný náskok. Ten se nám podařilo i udržet a to był rozhodující moment. Přitvrdil i soupeř, ale ani tvrdý zákrok proti našim hráčům odměněný červenou kartou soupeři nakonec nepomohl k vítězství. Výhra nám zajistila potřebné body, a rozhodující vzájemné skóre rozhodlo nakonec o vítězství našeho týmu v tomto rivalském zápasu. Kluci jsou stříbrní a za to jim patří velké poděkování.