6.jarní kolo 2.SL starších žáků - turnaj v Mladé Boleslavi.

Dnes odehrál v Mladé Boleslavi dvě utkání 2.Středočeské ligy také "B" tým starších žáků a domů se vrátil bez bodového zisku, obě utkání zde prohrál ...............

V sobotu 25.května odehrál „B“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora poslední 2 jarní mistrovská utkání 2.středočeské ligy, ve kterých se ve sportovní hale AŠ v Mladé Boleslavi postupně střetl od 9:55 hodin se SPARTAKEM Příbram a od 12:40 hodin s domácím TJ HC AŠ Mladá Boleslav / původně bylo v plánu ještě třetí utkání proti HC Kolín, ten se však na poslední dvě jarní kola z turnajů pro nedostatek hráčů omluvil, jeho utkání tak byla kontumována 10:0 ve prospěch soupeřů /.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje v kategorii staršího žactva 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. V 1.lize hraje 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize je 6 týmů - HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram, TJ HC AŠ Mladá Boleslav a SPARTA Kutná Hora B. Hraje se turnajovým způsobem, v jarní části proběhne opět 6 kol, ve 2.lize každý tým odehraje v turnaji 2-3 utkání s hrací dobou 2x20 minut.

Průběžnou tabulku 2.SL vedla před 6.jarním kolem Bělá p.Bezdězem - 44 bodů, před Kostelcem n/Labem 35 bodů  a Kolínem - 21 bodů. Čtvrtá Kutná Hora B měla 20 bodů, Příbram a Mladá Boleslav měly na 5.-6.místě po 16 bodech.

„B“ týmu starších žáků SPARTY se v 6.jarním turnaji v Mladé Boleslavi opět výsledkově příliš nedařilo, když zde prohrál obě utkání. Tentokrát měl opět ve stejný den mistrovský turnaj i „A“ tým a tak sestava, doplněna některými mladšími žáky byla dost oslabena.

V prvním utkání prohrál kutnohorský tým o 4 branky s Příbramí, když v poločase prohrával již rozdílem 8 branek. Zlepšený výkon v poločase druhém již na lepší výsledek nestačil.

Ve druhém utkání prohrál s domácí Mladou Boleslaví o 3 branky, když v poločase prohrával pouze o branky. V celkem vyrovnaném utkání byli o něco lepší domácí a to rozhodlo.

Střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Dudla – Němeček a také Janata, ostatním se dařilo již méně. Přesto je třeba všem hráčům, kteří v sobotních utkáních v Mladé Boleslavi nastoupili, za snahu i odvedené výkony poděkovat.