7.jarní kolo SL starších žáků - domácí utkání se Zručí nad Sázavou.

Včera odpoledne zakončil náš tým starších žáků letošní mistrovský ročník Středočeské ligy domácím utkáním s Jiskrou Zruč, kterou po boji nakonec porazil o 6 branek ..........

V sobotu 3.června zakončil tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora letošní mistrovský ročník STŘEDOČESKÉ LIGY, když v utkání 7.jarního kola přivítal na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 15:00 hodin v „okresním derby“ tým JISKRY Zruč nad Sázavou.

V letošním ročníku této soutěže startuje 14 týmů – HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, HC TJ AŠ Mladá Boleslav, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SK Hudlice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Úvaly A + B, SOKOL Vršovice, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Kobylisy. Hraje se turnajovým způsobem – každý s každým. Stejně jako v podzimní, tak i v jarní části proběhne 7 kol, v každém 3 turnaje, ve kterých čeká každý tým 2 utkání / v některém kole pouze 1 utkání / s hrací dobou 2x20 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony – stejně jako na podzim 13 utkání.

Tým starších žáků SPARTY byl před sobotním domácím utkáním v průběžné tabulce soutěže na výborném 3.místě s 41 body / bilance 25 – 21-1-3 /, její soupeř Zruč nad Sázavou šestá s 33 body / bilance 25 – 15-3-7 /. A bez ohledu na výsledek z tohoto utkání již měl celkové umístění na konečném 3.místě v konkurenci 12 středočeských a 2 pražských týmů jisté!!!

Tým Jiskry se v sobotním utkání ukázal jako velmi zdatný soupeř. Domácí sice od úvodních minut byli stále ve vedení – 2:0, 4:1, 7:4, 8:6, hosté však ve druhé polovině 1.poločasu dokázali několikrát vyrovnat a v závěru dokonce otočili průběžný výsledek ve svůj prospěch. V poločase tak vedli o branku v poměru 10:11.

A vedení o branku si udržovali ještě na začátku poločasu druhého, naposledy ve 24.minutě, kdy byl stav 12:13. S přibývajícím časem však domácí výrazně přidali a otočili vedení ve svůj prospěch. Ve 25.minutě byl stav 14:13, ve 30.minutě 18:14 a ve 34.minutě již 21:15. Hosté sice ještě v dalším průběhu „zazlobili“ a do 37.minuty snížili na rozdíl 3 branek - na 23:20, domácí však žádné drama nepřipustili a nakonec v utkání zvítězili zaslouženě o 6 branek v poměru 27:21.

Solidní výkon podal brankář Hudec, střelecky se nejvíce prosazoval Kostrec, pozadu nezůstala ani čtveřice Kamenář, Hanuš, Čábelka a Šklíba. Ale i všichni ostatní zaslouží za vítězství v tomto utkání poděkování a pochvalu.

A samozřejmě velikou pochvalu zaslouží za výkony, výsledky a konečné umístění v právě skončeném mistrovském ročníku Středočeské ligy celý kutnohorský tým starších žáků, pod vedením trenérů Jiřího Hasaly a Víta Chvojky.

Výsledek SPARTY :

JISKRA Zruč nad Sázavou

2 7  :  2 1

10 : 11

SESTAVA a BRANKY SPARTY :

Hudec /br/, Chvojka /br/ - Kostrec 8, Kamenář 5, Hanuš 4, Čábelka 3, Šklíba 3, Loužil 2, Pektor O. 1, Rudolf 1, Hovorka, Hráček, Němeček a Stýblo. Trenéři: Hasala Jiří – Chvojka Vít.