7.kolo SL starších žáků - turnaj ve Zruči nad Sázavou.

Ani v posledních dvou dnešních utkáních Středočeské ligy neztratil náš tým starších žáků jediný bod a zaslouženě bude přezimovat v průběžné tabulce soutěže s plným bodovým ziskem ..........

V neděli 4.prosince měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovský turnaj posledního podzimního, v pořadí 7.kola STŘEDOČESKÉ LIGY, ve kterém se ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou nejprve utkal od 10:00 s domácím týmem JISKRA Zruč nad Sázavou a poté od 13:00 s týmem HÁZENÁ Poděbrady.

V letošním ročníku této soutěže startuje 14 týmů – HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, HC TJ AŠ Mladá Boleslav, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SK Hudlice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Úvaly A + B, SOKOL Vršovice, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Kobylisy. Hraje se turnajovým způsobem – každý s každým. V podzimní části proběhne 7 kol, v každém 3 turnaje, ve kterých čeká každý tým 2 utkání / v jednom kole pouze 1 utkání / s hrací dobou 2x20 minut. Celkově čeká všechny týmy v podzimní části mistrovské sezony 13 utkání.

Tým starších žáků SPARTY potvrdil i v posledním podzimním mistrovském turnaji ve Zruči nad Sázavou svou výbornou formu i výkonnost a udržel si 100% bilanci – ve 13 odehraných utkáních dokázal 13x zvítězit a bude přezimovat v čele průběžné tabulky s plným počtem 26 bodů. Paráda.

V prvním nedělním utkání si dokázal poradit v okresním derby s domácí Jiskrou Zruč, kterou po poločasovém vedení o 3 branky nakonec porazil zaslouženě o 7 branek. No a ve druhém utkání si potom poradil bez větších problémů s týmem Poděbrad, po poločasovém vedení o 5 branek nakonec zvítězil o 8 branek.

Střelecky opět vynikl Honza Kostrec, autor 20 branek / nejlepší střelec soutěže po podzimní části /, pod ostatní branky dokázalo zapsat 8 z 11 hráčů, kteří v nedělních utkáních zasáhli do hry v poli.

Kutnohorský tým starších žáků pod vedením trenérů Jiřího Hasaly a Víta Chvojky odehrál výbornou první polovinu mistrovské sezóny, po které je v čele Středočeské ligy bez ztráty jediného bodu. A za předváděné výkony i dosažené výsledky zaslouží poděkování a velkou pochvalu.

Jedinou „kaňku“ na jinak výborných podzimních výkonech a výsledcích je neúspěch v kvalifikačním turnaji o postup do Žákovské ligy, což byl cíl celého kolektivu. A tak je určitě v zimní přestávce co zlepšovat a na čem zapracovat.