7.kolo SP st.žáků: SPARTA - SOKOL Úvaly 18 : 20 / 10:8 /

Ve včerejším dopoledním utkání sice náš tým starších žáků v poločase o 2 branky nad vedoucími Úvaly vedl, v tom druhém v závěru herně propadl a hosté si odvezli oba body ..........

V neděli 12.května měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu utkání 3.jarního kola STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU 2018/2019, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 10,00 hodin vedoucí tým soutěže - SOKOL Úvaly.

V letošním ročníku této soutěže startovalo na podzim 2018 6 týmů – HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Úvaly, SPARTA Kutná Hora a východočeský 1.HK Dvůr Králové nad Labem, který však již do jarních odvet nezasáhne. Nyní na jaře se opět hraje se systémem každý s každým s hrací dobou 2x25 minut.

Celý první poločas nedělního dopoledního utkání měli o něco více ze hry domácí, kteří postupně vedli 1:0, 4:1, 5:3, 7:4 a v 19.minutě 8:6 a poté, co hosté vyrovnali na 8:8 dvěma brankami ve 22. a 24.minutě stanovili poločasový výsledek 10:8. Přesto nebyl jejich výkon bez chyb, naopak jich bylo k vidění až příliš a některé opravdu hodně zbytečné – chybné přihrávky, nepřipravená střelba i chyby v obraně.

A to vše se ještě více opakovalo v poločase druhém. V něm nejprve hosté 2x srovnali, na 11:11 a 12:12 aby následně přešli ve 40.minutě do vedení 13:15. Domácí sice odpověděli 4 brankami v řadě a otočili vedení opět ve svůj prospěch, ve 46.minutě byl stav 18:16. Ale hosté zvládli lépe závěr samotného utkání, odpověděli totožně a 4 brankami v posledních 4 minutách rozhodli o svém vítězství v poměru 18:20. Potvrdili tak svou letošní suverenitu a vedou jasně průběžnou tabulku soutěže.

Starším žákům SPARTY se v nedělním utkání dařilo střídavě, v určitých pasážích utkání měli navrch, vzápětí předvedli poměrně dost nepřesností a hosté toho dokázali využít. Z jednotlivců solidně zachytal Valach, v poli se nejvíce prosazoval Novotný a F.Novák, který toho ale také dost pokazil. Ostatním se dařilo již méně.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Josef Salák:

Zápas se mi hodnotí těžko, už přístup hráčů byl tristní, někteří zaspali, jiní ponocovali, raději nepřišli a ani se neomluvili. Hezké momenty utkání střídaly ty horší, v některých fázích jsme soupeře i převyšovali. Ale většinou bylo utkání velmi vyrovnané, neproměnili jsme však velké množství šancí. Obrana chvíli fungovala a v zápětí  jsme nesmyslně propadali. Hodně nás držel golman Honza Valach. Bohužel jsem dal time-out v gólové příležitosti, tuto chybu si beru na sebe jako v zápase v Příbrami. Kluci se bohužel rádi vymlouvají na cokoliv, ale málo kdo chce nehledat výmluvy, ale bojovat a hledat cesty, aby to šlo. Pozitivum je, že kluci v kabině začínají více fungovat a říkat si, co je dobře a co špatně. Snad je to příslib lepší práce do budoucna.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Novotný 7, Novák F. 6, Rakaš 2, Veselý 2, Pektor P. 1, Kail, Ptáčník a Salák. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 1, SEDMIČKY: 1/0 – 2/1, ROZHODČÍ: Salák st. – Horák T. / Kutná Hora /, DIVÁCI: 15.

Další mistrovské utkání SP čeká tým starších žáků SPARTY v neděli 19.května, kdy nastoupí od 13:00 hodin na hřišti okresního rivala - JISKRY Zruč nad Sázavou.