Další postup v ŽÁKOVSKÉ LIZE !!!

Náš tým starších žáků, vedený trenérem Jiřím Hasalou, si v sobotu vybojoval postup již do 3.kola zimní ŽÁKOVSKÉ LIGY - mezi 16 nejlepších týmů v republice ..........

Tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora, vedený trenérem Jiřím Hasalou, se v sobotu 14.2.2009 zúčastnil ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou druhého kola / jeho pořadatelem byl oddíl házené JISKRA Zruč nad Sázavou / zimní Žákovské ligy. Do toho se probojovalo 20 nejlepších týmů této věkové kategorie z celé republiky. Druhé kolo se hrálo opět ve 4 skupinách, tentokrát však po 5 účastnících. V každé skupině se hrálo systémem každý s každým a do třetího kola postupovaly  první čtyři týmy – poslední z každé skupiny soutěž opouští. Třetí kolo, kterého se zúčastní již jen 16 týmů, je na programu v polovině března 2009.

Na tým starších žáků kutnohorské SPARTY čekali v sobotu čtyři soupeři – okresní rival JISKRA Zruč nad Sázavou, severočeský Liberec HANDBALL, pražský SOKOL Kobylisy a žákovský tým z jednoho z nejúspěšnějších českých oddílů – HBC OKD Karviná.

V úvodním utkání sobotního turnaje čekal tým SPARTY okresní rival ze Zruče n/Sázavou. Po velmi špatném začátku / 0:5 / skončil tímto rozdílem i první poločas. Ve druhém sice přišlo jisté zlepšení, nakonec však o 4 branky zvítězil soupeř od Sázavy.

Ve druhém utkání proti Liberci tým podal velmi dobrý výkon a již v poločase vedl o 9 branek. Nakonec zvítězil o 12 branek a zajistil si s předstihem postup do třetího kola. Liberec byl v turnaji jasně nejslabší a nedalo se předpokládat, že získá v dalších utkáních potřebné 3 body.

Ve třetím utkání s pražským SOKOLEM Kobylisy byl první poločas vyrovnaný / soupeř vedl o branku /, v tom druhém již na hřišti jasně kraloval a zvítězil o 11 branek.

V závěrečném sobotním utkání s velkým favoritem celé soutěže – Karvinou, soupeř jasně dominoval a nedal SPARTĚ žádnou šanci na příznivý výsledek / ve 12.minutě byl stav 0:11 a to hovoří za vše /.

Přesto mohl být trenér SPARTY Jiří Hasala po turnaji spokojen. Cíl postoupit mezi nejlepší šestnáctku byl splněn !!!

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Karlovský Michal / br - 1 /, Koriťák Pavel / br / - Pícha Jiří 16, Nádvorník Martin 14, Kuře Vojtěch 13, Bielický David 11, Šuráň Jakub 5, Brož Martin 4, Petránek Jan 4, Schwarz Jiří 2 a Veselý Matěj 1.

Trenér: Hasala Jiří. Vedoucí týmu: Šimůnek Pavel.

Tým starších žáků oddílu házené  TJ SPARTA Kutná Hora si tedy při svém prvním startu v Žákovské lize vede prozatím nadmíru úspěšně  / což se příliš nepředpokládalo / a postupuje již do 3.kola – mezi 16 nejlepších týmů z celé republiky !!!