Dohrávané utkání SL starších žáků.

Ve včerejším dohrávaném utkání 1.jarního kola Středočeské ligy zvítězil náš tým starších žáků ve sportovní hale sousedského Kolína ..........

HANDBALL CLUB Kolín - SPARTA Kutná Hora   1 5  :  1 8  / 8:8 /

V úterý 24.května měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu dohrávané mistrovské utkání 1.jarního kola Středočeské ligy, ve kterém nastoupil od 17:00 hodin ve sportovní hale Borky v Kolíně proti domácímu týmu HC Kolín.

V letošním ročníku této soutěže startuje 12 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Hudlice, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly A + B, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram.

Nyní na jaře se hraje opět turnajovým způsobem, v každém z 6 kol proběhnou 3 nebo 4 turnaje o 3-4 účastnících. V nich odehraje každý tým 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. A na programu je i několik dohrávek a jedna z nich se odehrála v úterý v Kolíně. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony opět 11 utkání.

Tým starších žáků SPARTY rozehrál utkání v sousedském Kolíně solidně, v úvodu vedl 1:4, následně však domácí otočili na 5:4, poté opět vedla SPARTA 5:7 a 6:8, aby v závěru domácí vyrovnali na poločasových 8:8.

Na začátku 2.poločasu domácí přešli do vedení 9:8, následně SPARTA otočila na 10:12, později vedla ještě 12:15. I na to dokázali domácí odpovědět a srovnat na 15:15. Závěr utkání však lépe zvládl kutnohorský tým, který 3 brankami stanovil konečný výsledek 15:18. Z Kolína si tedy odvezl oba body po celkem vyrovnaném průběhu utkání, ve kterém byl o něco málo lepší.

Celý tým zaslouží za výkon, ale hlavně konečný výsledek určitě pochvalu. Solidně zachytali brankáři, střelecky jako vždy vynikl Kostrec, výrazněji ho podporovali také Hráček a Svobodová.

SESTAVA a BRANKY SPARTY : Hudec /br/, Niederle /br/ - Kostrec 6, Hráček 4, Svobodová N. 3, Kamenář 2, Pektor O. 2, Danielová 1, Čábelka, Hladiš, Hovorka, Kudlík O., Loužil a Sušanka. Trenéři: Hasala Jiří – Sušanka Martin.

Napomínání: 0 – 0, Vyloučení: 3 – 0, Sedmičky: 1/1 – 4/4, Rozhodčí: Pelikánová – Valeš.

Další program:

V sobotu 28.května čekají tým starších žáků SPARTY dvě utkání v rámci 6.jarního mistrovského turnaje Středočeské ligy a to ve sportovní hale v Hostivicích, kde se nejprve utká od 11:00 s domácími LIONS Hostivice a poté od 14:00 s AŠ Mladá Boleslav.