Dohrávka 2.kola SP st.žáků: SPARTA - SP. Příbram 46 : 36 / 23:16 /

V sobotní dopolední "přestřelce" porazil náš tým starších žáků o 10 branek Příbram, když hlavně obrany i brankáři na obou stranách neměli svůj den ..........

V sobotu 4.listopadu měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu dohrávku odloženého utkání 2.podzimního kola SPOLEČNÉHO PŘEBORU, ve kterém přivítal ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici tým SPARTAKU Příbram. Utkání, které se mělo původně hrát 24.září na venkovním hřišti, mělo začátek v 10,30 hodin, jeho hrací doba byla 2x25 minut

Od úvodních minut bylo utkání hodně bohaté na branky, obranám ani brankářům se tentokrát příliš nevedlo. A bylo také poměrně vyrovnané. V 5.minutě byl stav 3:3, v 8.minutě sice 6:3, ale o minutu později 6:6 a ve 12.minutě 8:8. ve 13.minutě vedli domácí 11:8, ale hosté se drželi na dostřel a v 17.minutě to bylo pouze o branku – 15:14. Až v závěru prvního dějství domácí přece jenom zlepšili obranu a vytvořili si solidní, sedmibrankový náskok. Do kabin tak odcházeli s poločasovým vedením 23:16.

A 2.poločas byl na branky ještě bohatší, v jeho úvodu hosté nejprve snížili na rozdíl 5 branek, na 24:19, o chvíli později dokonce na rozdíl 4 branek, když ve 30.minutě byl stav 26:22, o minutu později 27:23. Avšak to bylo ze strany hostů vše, drama se rozhodně nekonalo. V dalším průběhu druhého dějství totiž kutnohorský tým opět zabojoval, úsek od 32. do 37. minuty vyhrál 7:1, odskočil tak na 34:24 a bylo vlastně rozhodnuto. Ve zbývajících cca 13ti minutách padlo po 12ti brankách na obou stranách a tak konečný výsledek zněl 46:36 pro domácí. Zapisovatel se tentokrát dost zapotil.

V sobotní dohrávce tedy vyhrál kutnohorský tým starších žáků o 10 branek a zaslouženě si připsal oba mistrovské body, výkon však nebyl z nejlepších. Hodně propustná byla hlavně obrana a za ní se příliš nedařilo ani brankáři Janu Valachovi. 36 inkasovaných branek je toho důkazem. Naštěstí měl stejný problém v těchto činnostech i soupeř a v útoku se přece jenom více dařilo domácím. Střelecky tým opět spoléhal na dvojici Filip Klouček – David Novák, výrazně se k nim přidala jediná dívka v týmu SPARTY Sára Šnajdrová / ta patřila k nejlepším v domácí obraně /, dařilo se též Filipu Novákovi a Tomáši Pařezovi. A do střelecké listiny se zapsali další 4 hráči z tentokrát širokého kádru 14ti domácích hráčů.

Tým hostů zahrál překvapivě dobře v útoku, kde se o většinu branek postarala čtveřice Němejc /13/, Pekárek /8/, Fedoruc /6/ a Lirš /5/. Také hosté měli ve svém kádru jednu dívku, která se do listiny střelců zapsala 1 brankou.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Klouček 11, Novák D. 10, Šnajdrová 7, Novák F. 5, Pařez 5, Capouch 2, Ečer 2, Pektor 2, Salák 2, Markvart, Rakaš, Růžička a Šklíba. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ:  1 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 4, SEDMIČKY: 3/3 – 3/3, ROZHODČÍ: Salák st. – Fojta / oba Kutná Hora /, DIVÁCI: 15.

A jak hodnotil sobotní utkání zastupující trenér Alois Salák ml ?

Po obdržení bude zveřejněno.

Ostatní výsledky6.kola:

TJ HC Náchod - SOKOL Úvaly „A“ 14:40, TJ HC Náchod - SOKOL Úvaly „B“ 17:24, SPARTAK Příbram  -JISKRA Zruč 00:00.

Za 14 dní, v sobotu 18.listopadu čeká tým starších žáků SPARTY dvojutkání předposledního 9.podzimního kola SP, ve nastoupí ve sportovní hale v Úvalech nejprve od 10,00 hodin proti domácímu „A“ týmu SOKOLA, poté od 12,00 hodin proti domácímu „B“ týmu SOKOLA.