Kvalifikace o postup do Žákovské ligy starších žáků - turnaj v Kutné Hoře

V sobotu byl náš oddíl pořadatelem jednoho z osmi kvalifikačních turnajů o postup do Žákovské ligy a náš tým zde s bilancí 1 vítězství, 1 remízy a 2 porážek skončil na nepostupovém čtvrtém místě .........

V sobotu 25.listopadu byl oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora pořadatelem kvalifikačního turnaje o postup do celostátní ŽÁKOVSKÉ LIGY starších žáků, které se ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici zúčastnilo 5 týmů – ELP Jablonec nad Nisou, HBC Jičín, SOKOL Šťáhlavy, TJ Kobylisy a pořadatelská SPARTA Kutná Hora.

Celkem bylo o tomto víkendu odehráno 8 kvalifikačních turnajů po 5 týmech, z nich postupoval vždy pouze vítěz / 8 týmů / a 4 zbývající místa získali 4 nejlepší z druhých míst.

Žákovská liga potom bude mít celkem 25 účastníků, z toho 13 týmů postoupilo již dříve cobi vítězové jednotlivých regionů + 12 týmů z výše zmíněných kvalifikačních turnajů.

Kvalifikační turnaje se hrály systémem každý s každým a hrací doba v nich byla 2x18 minut. Na každý tým tedy čekala čtyři utkání a těch bylo odehráno v celodenním klání celkově deset.

Tým starších žáků SPARTY nastupoval do domácího turnaje s určitými nadějemi na dobré výsledky, ve Středočeské lize si totiž na podzim nevedl špatně a přezimuje v ní na průběžném 3.místě.

To však v kvalifikačním turnaji příliš platné nebylo, kutnohorský tým v něm skončil s bilancí 4 – 1-1-2 na 4.místě a bylo po nadějích na postup.

Již v úvodním utkání herně zaostával a následně poměrně jednoznačně prohrál o 17 branek s Jičínem, pozdějším vítězem celé kutnohorské kvalifikace.

Ve druhém naopak po dobrém výkonu a 2 brankovém vedení v poločase, ovšem pokaženém závěru zbytečně remizoval s fyzicky vyspělejšími Šťáhlavami, a to již znamenalo konec postupových nadějí.

Ve třetím utkání zvítězil vysoko o 25 branek nad nejslabším účastníkem sobotní kvalifikace, pražským TJ Kobylisy, když již v poločase vedl o 13 branek.

No a v posledním čtvrtém utkání prohrál těsně o branku s Jabloncem nad Nisou, když v poločase sice o 3 branky vedl, v tom druhém však herně odpadl a soupeř vstřelil vítěznou branku těsně před závěrečným hvizdem.

Avšak i sobotní domácí neúspěch v bojích o postup do Žákovské ligy by měl být pro kutnohorské hráče do dalších let určitě motivací na sobě nadále pracovat a zlepšovat svou herní výkonnost.

Jinak ale zaslouží celý kutnohorský kolektiv za vystoupení v domácím kvalifikačním turnaji poděkování a uznání.

6 :   3

Další výsledky: Jičín – Šťáhlavy 21:18, - Jablonec 24:10, - Kobylisy 42:9, Šťáhlavy – Jablonec 22:17, - Kobylisy 40:5, Jablonec – Kobylisy 29:6.

0

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem: Hudec /br/, Chvojka /br/- Čábelka 16, Kamenář 13, Hanuš 11, Hirš 6, Němeček 6, Pěkný 4, Pánek 3, Rudolf 3, Vojna 2, Burýšek, Dudla, Janoušek a Kail. Trenéři: Čábelková Jolana - Hasala Jiří – Chvojka Vít.

A jak hodnotila sobotní kvalifikační turnaj trenérka SPARTY Jolana Čábelková ?

Sobota měla být završením podzimní části házené. Nominace byla zároveň i odměnou pro všechny zúčastněné. Ambice jsme měli veliké, bohužel hned první soupeř Jičín nám sebral naděje na postup. Krok jsme s ním udrželi pouze do 10 minuty, kdy nám odskočil o více než 7 branek. Neproměněná sedmička a další ztráty míče vedly k tomu, že kluci tento souboj prohráli s velkým rozdílem 10:27. Přesto jsme neztráceli naději a do dalšího souboje šli s velkým nasazením. Sokol Šťáhlavy byl rovnocenný partner. Přestože se nám podařilo soupeři na začátku utéct o 4 branky, v 11 minutě už bylo vyrovnáno. Ještě minutu před koncem byl stav nerozhodný  a při střele do soupeřovi branky půl minuty před koncem jsem doufali, že výhra je už naše. Bohužel soupeř 20 vteřin před koncem vyrovnal a tak jsme šli do šaten tak trošku zklamaní a rozčarovaní. Jeden bod byl doma, ale šance na postup už téměř mizivá. Třetí zapas s týmem Kobylis měl být ten snadnější a tak si při něm na hřišti zahráli a vystřídali všichni hráči z naší sestavy. Do vedení jsme se dostali hned v samém úvodu a tak konečných 28:3 bylo alespoň takovou malou náplastí na předešlé zápasy. Poslední čtvrtý zapas s Jabloncem byl snad nejnapínavější ze všech. Ještě ve 13 minutě byl stav 2:2 a se soupeřem jsme si nedali opravdu nic zadarmo. V poločase jsme sice vedli o 3 branky a zdálo se, že se nám podařilo soupeře utahat, ale zdání někdy klame. Od 5 minuty druhého poločasu byla každá branka tzv. zub za zub. Stav 10:10 ještě 3 minuty před koncem byl infarktový. Atmosféra bouřlivá.  Bohužel smůla v podobě neproměněné sedmičky, zaváhání při rozhodující střele v poslední minutě a následné zakončení soupeře do naší branky rozhodlo o těsné prohře 10:11. Chtěla bych klukům jménem všech trenérů poděkovat za odvedenou práci, věřím, že je to posune zase dál, namotivuje k tomu, abychom to příště dokázali. Chyběl jen malý krůček a my ho příště určitě dáme.