Kvalifikace o postup do Žákovské ligy starších žáků - turnaj v Plzni.

V sobotu se náš tým starších žáků zúčastnil kvalifikace o postup do Žákovské ligy a los jej zařadil do 4 členné skupiny, která se konala v Plzni ..........


V sobotu 27.listopadu se tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora zúčastnil kvalifikačního turnaje o postup do Žákovské ligy, kterého se ve sportovní hale Lokomotivy v Plzni zúčastnily 4 týmy – pořadatelský TALENT Plzeň „B“, LOKOMOTIVA Louny, SOKOL Vršovice a SPARTA Kutná Hora.

Jinak o tomto víkendu bylo odehráno celkem 10 kvalifikačních skupin, 7 po 4 týmech a 3 po 5 týmech, přičemž ze 4 členných skupin postupoval pouze vítěz a z 5 členných skupin první dva v celkovém pořadí. Žákovská liga potom bude mít celkem 25 účastníků, z toho jich 12 postoupilo již dříve cobi vítězové jednotlivých regionů + 13 týmů z výše zmíněných kvalifikačních turnajů.

Kvalifikační turnaje se hrály systémem každý s každým a hrací doba byla 2x18 minut.

 

Tým starších žáků SPARTY nakonec odjel v sobotu do Plzně pouze se sedmi hráči, tedy bez možnosti střídání a to se zákonitě na hře i výsledcích projevilo. Byť před kvalifikací bylo jasné, že většina soupeřů bude nad možnosti stávajícího kutnohorského kolektivu, tak v takto oslabené sestavě to bylo o to těžší těmto týmům konkurovat. A tak není žádným překvapením, že ve všech třech utkáních byli soupeři lepší a konečné výsledky to jenom potvrdily - 3 utkání – 3 porážky a poslední 4.místo v tabulce této kvalifikační skupiny, ze které postupoval pouze vítěz. A tím se stal tým Lokomotivy Louny, který naopak dokázal ve všech 3 utkáních zvítězit.

Ale i tato sobotní zkušenost z plzeňské kvalifikace může být pro kutnohorské hráče do další práce jen a jen dobrou inspirací a motivací na sobě pracovat a tím zlepšovat svou herní výkonnost.

 

Jednotlivé výsledky SPARTY :

LOKO Louny

SPARTA

2 2  :  1 1

SOKOL Vršovice

SPARTA

2 3  :  1 1

TALENT Plzeň „B“

SPARTA

3 2  :  1 1

 

Konečná tabulka plzeňského kvalifikačního turnaje:

1.

LOKOMOTIVA Louny

3  -  3 – 0 – 0

68 : 37

6

2.

TALENT Plzeň „B“

3  -  2 – 0 – 1

74 : 43

4

3.

SOKOL Vršovice

3  -  1 – 0 – 2

48 : 66

2

4.

SPARTA Kutná Hora

3  -  0 – 0 – 3

33 : 77

0

 

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem: Hudec /br-4/ - Kostrec 9, Šklíba 7, Niederle 6, Pektor O. 4, Kamenář 2 a Vojna 1. Trenéři: Hasala Jiří – Sušanka Martin.

 

Další výsledky: Louny - Plzeň 19 : 14, Louny - Vršovice 27 : 12, Plzeň - Vršovice 28 : 13.

 

Další program:

V sobotu 4.prosince čeká tým starších žáků SPARTY mistrovský turnaj posledního podzimního kola Středočeské ligy a to ve sportovní hale v Úvalech, kde se střetne se 2 soupeři – domácím SOKOLEM Úvaly „B“ a SOKOLEM Libčice nad Vltavou.