Kvalifikační turnaj starších žáků o postup do ŽL.

Ve včerejším kvalifikačním turnaji o postup do 1.kola Žákovské ligy náš tým starších žáků skončil na nepostupovém třetím místě ..........

V neděli 9.prosince pořádal Středočeský krajský svaz házené ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem kvalifikační turnaj starších žáků o postup do 1.kola Žákovské ligy. V tomto turnaji se o 2 postupová místa utkal zástupce Jihočeského kraje SPARTAK MAS Sezimovo Ústí, zástupce Plzeňského kraje SOKOL Šťáhlavy a dva zástupci Středočeského kraje, domácí SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. Hrálo se systémem každý s každým a hrací doba byla 2 x 15 minut.

Kutnohorský tým starších žáků si v nedělním kvalifikačním turnaji nevedl příliš úspěšně, s bilancí 1 vítězství a 2 porážek v něm obsadil 3.místo a postup do 1.kola ŽL si tak nevybojoval.

V prvním utkání  s domácí Bělou prohrával zbytečně v poločase 8:2, v tom druhém sice dokázal vyrovnat na 9:9, závěr ale lépe zvládli domácí a mohli se tak radovat z vítězství o 2 branky. Ve druhém utkání prohrál o 3 branky se Sezimovým Ústí, když se nedařilo hlavně ubránit autora 9 branek Přibyla. V posledním utkání tým zabral a zvítězil nad SOKOLEM Šťáhlavy o 5 branek. A k postupu nebylo daleko, to by však v závěrečném utkání turnaje muselo Sezimovo Ústí porazit domácí Bělou. Ta však o branku vyhrála a postupuje do 1.kola ŽL z 1.místa spolu s druhým Sezimovým Ústím.

Celkem spolehlivě zachytal v nedělním turnaji Kotěšovec, nejvíce branek zaznamenal Procházka. Velká škoda mizerného 1.poločasu v prvním utkání, jinak mohlo být určitě po skončení turnaje veseleji. A tak v 1.kole Žákovské ligy bude Středočeský kraj reprezentovat AŠ Mladá Boleslav / vítěz podzimní části Středočeského přeboru / a SOKOL Bělá pod Bezdězem / postupující z kvalifikace /.