Kvalifikační turnaj starších žáků o Žákovskou ligu.

V neděli proběhl v úvalské sportovní hale kvalifikační turnaj všech pěti středočeských týmů starších žáků o přímý postup do Žákovské ligy a ten si vybojoval domácí tým Sokola ..........

V neděli 4.listopadu 2018 uspořádal Středočeský krajský svaz házené ve sportovní hale v Úvalech kvalifikační turnaj starších žáků o přímý postup do Žákovské ligy, přičemž povinnou účast v něm mělo všech 5 účastníků Středočeského přeboru – týmy HÁZENÁ Mělník, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Úvaly a SPARTA Kutná Hora. Hrálo se systémem každý s každým a hrací doba byla 2 x 15 minut.

Vítězství v turnaji a přímý postup do Žákovské ligy si vybojoval zaslouženě domácí tým SOKOLA Úvaly, když  dokázal ve všech 4 utkáních své soupeře celkem jednoznačně / až na Mělník / přehrát a porazit.

Tým starších žáků SPARTY obsadil v kvalifikačním turnaji 3.místo s bilancí 2 vítězství a 2 porážek. A nyní k výsledkům podrobněji - v úvodním utkání prohrál o 9 branek s Mělníkem, ve druhém prohrál vysoko o 16 branek s vítěznými Úvaly, ve třetím porazil o 10 branek sousedský Kolín a v posledním čtvrtém porazil o 6 branek okresního rivala ze Zruče nad Sázavou.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Kail Jan /br/, Valach Jan /br/ - Veselý Pavel 14, Novák Filip 13, Novotný Matěj 10, Rakaš Nicolas 7, Pektor Patrik 5,  Ečer Mikuláš 4, Capouch Petr 2, Salák Ondřej 2, Štícha Albert 2 a Musil Štěpán. Trenér: Salák Josef.

A jak hodnotil výkony svých svěřenců v nedělním turnaji trenér Josef Salák ?

Tuto neděli jsme jeli na kvalifikační turnaj starších žáků. Bohužel díky těžkému zápasu za mladší dorostence v sobotu, jsem musel naše opory šetřit a v sobotu večer mi přišly z různých důvodů další omluvenky. Takže jsme chtěli dát víc šancí ostatním hráčům, pro které je turnaj ideální příležitostí si spousty věcí vyzkoušet. Překvapila mě kvalita hry na 2 pivoty, kterou kluci začali hrát sami od sebe. Zápasy s Mělníkem a Úvaly jsme soupeři stačili jen první poločas. Pak povinná výhra nad Kolínem, který bojuje až dokonce. Nakonec pěkný zápas se Zručí, která udělala velký pokrok, ale náš širší kádr je přeběhal.