OBLASTNÍ PŘEBOR starších žáků.

Poslední mistrovský turnaj OBLASTNÍHO PŘEBORU v této věkové kategorii se konal v sobotu v Kutné Hoře za účasti 4 týmů........................

V sobotu 6.června se na našem venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově konal závěrečný mistrovský turnaj OBLASTNÍHO PŘEBORU starších žáků za účasti 4 týmů – AŠ Mladá Boleslav, JISKRY Zruč, SOKOLA Úvaly a domácí SPARTY Kutná Hora. Původně měl startovat SOKOL Kobylisy, který se však omluvil, neboť hrál ve stejném termínu finále ŽL v Karviné  a WENDY Mělník, který tým nedal dohromady. Volno měl tentokrát SPARTAK Příbram a AŠ Mladá Boleslav, která však přijela, aby doplnila zbývající trojici týmů.

Konečná tabulka soutěže je tak velmi nepřehledná, neboť jednotliví účastníci mají nestejný počet odehraných utkání. Nic to však nemůže změnit na konečném pořadí - zaslouženým vítězem soutěže se stala JISKRA Zruč před SOKOLEM Kobylisy. Tým starších žáků SPARTY Kutná Hora pod vedením trenéra Jiřího Hasaly obsadil pěkné 3.místo.

V sobotním turnaji v Kutné Hoře čekala tedy každého ze 4 účastníků tři utkání. Svoji letošní suverenitu potvrdila Zruč, která všechna tři utkání bez problémů vyhrála.

Starší žáci SPARTY zahájili turnaj proti SOKOLU Úvaly a po vyrovnaném poločase, po kterém vedli o branku 8:7 nakonec zvítězili o 4 branky. Ve druhém utkání proti AŠ Mladá Boleslav vedli v poločase o 3 branky a konečné vítězství bylo pětibrankové. Až v posledním sobotním utkání byl trenér Jiří Hasala s výkonem svých svěřenců méně spokojen. V utkání s vedoucí Zručí prohrávali v poločase poměrně vysoko o 6 branek. Ve druhém dějství sice hodně dotahovali, snížili na 16:18, poté však zbytečnými chybami napomohli soupeři k vysokému vítězství.

Z jednotlivců zachytal spolehlivě Karlovský, brankově se nejvíce prosazoval Pícha a Bielický. Citelně chyběl na druhé ostré spojce Kuře, který je zraněn a ostatní ho nedokázali plně nahradit.