SPOLEČNÝ PŘEBOR starších žáků pokračoval v Ml.Boleslavi.

V sobotním mistrovském turnaji v Mladé Boleslavi náš tým starších žáků v hodně prořídlé sestavě herně nepřesvědčil a domů si přivezl pouze jediné vítězství ..........

V sobotu 24.října pokračoval mistrovský ročník SPOLEČNÉHO PŘEBORU starších žáků čtvrtým turnajem, který v nové sportovní hale u 5.ZŠ uspořádal oddíl házené HC TJ AŠ Mladá Boleslav. V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje v podzimní části soutěže 6 středočeských týmů – AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník A + B, SOKOL Úvaly, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Hraje se turnajovým způsobem, každý s každým, hrací doba je 2 x 15 minut. Na jednotlivých turnajích se utkává vždy pět týmů, jeden má střídavě volno. To měl v sobotním turnaji v Mladé Boleslavi tým Mělníka „B“.

Kutnohorskému týmu starších žáků se tento mistrovský turnaj výsledkově ani herně vůbec nevydařil, s bilancí 1 vítězství a 3 porážek v něm obsadil předposlední 4.místo.

Ve svém prvním sobotním utkání podlehl o 9 branek Mělníku „A“, ve druhém porazil o 7 branek Příbram, ve třetím prohrál o 7 branek s vedoucím týmem soutěže, s Úvaly a v závěrečném čtvrtém prohrál jednoznačně o 17 branek s pořadatelskou Mladou Boleslaví.

Kádr týmu SPARTY byl v mladoboleslavském turnaji řádně oslaben, všechna 4 utkání odehrála pouze sedmička hráčů, tedy bez možnosti střídání. A to bylo na konečných výsledcích hodně znát. Dvě největší opory, brankář Ginter a střelec Dolejší jeli odpoledne hrát 2.ligu za dorost / zůstali tedy doma / a tak druhý brankář Fojta hrál v poli a v brance se poprvé v sezóně objevil v této kategorii mladší žák Valeš. Ten zachytal celkem slušně, v poli se všech 6 hráčů sice dokázalo brankově prosadit, celkově však hra za moc nestála. Ale vzhledem k výkonům a výsledkům v předcházejících turnajích se ani lepší čekat v této sestavě nedala.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Valeš /br/ - Červený 15, Šimon 12, Zatloukal 9, Fojta 5, Ivakhiv 4 a Novák D. 4. Trenérka: Zatloukalová Daniela.

A jak hodnotila sobotní výkon týmu starších žáků trenérka Daniela Zatloukalová?

Po obdržení bude zveřejněno.

Další mistrovský turnaj SP čeká tým starších žáků SPARTY za 14 dní - v sobotu 7.listopadu v Úvalech, v místní sportovní hale bude mít tentokrát volno tým AŠ Mladá Boleslav.