Středočeský přebor starších žáků - podzimní část dohrána.

Odloženým třetím turnajem byla včera v Kutné Hoře dohrána podzimní část Středočeského přeboru starších žáků a o všem je již rozhodnuto - o postupujících do jarního finálového turnaje Společného přeboru a také o postupujících do 1.kola ŽL i kvalifikace o Žákovskou ligu ..........

V sobotu 17.listopadu byla zakončena podzimní část STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU starších žáků posledním mistrovským turnajem. Ten se měl původně konat 13.10. na venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově v Kutné Hoře, tehdy však byl pro nepřízeň počasí zrušen. Po dohodě všech týmů se tedy konal tuto sobotu ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici v Kutné Hoře / hala má neregulérní rozměry /.

V letošním ročníku OP startuje 5 týmů – z Bělé pod Bezdězem, Kutné Hory, Mladé Boleslavi, Pardubic a Úval. Hraje se turnajově, vždy všech pět týmů střídavě u každého z účastníků a hrací doba je 2 x 15 minut.

Před posledním turnajem již bylo jisté, že podzimním vítězem a postupujícím do 1.kola Žákovské ligy je AŠ Mladá Boleslav. O dalších dvou postupujících do kvalifikace o postup do 1.kola ŽL však ještě rozhodnuto nebylo. Pardubice hrají mimo soutěž a tak měl nejlepší pozici před závěrečným turnajem tým Kutné Hory / 13 bodů /, před Bělou / 8 / a Úvaly / 7 /. A tak bylo rozhodně v tomto turnaji o co hrát.

Kutnohorskému týmu starších žáků se v domácím mistrovském turnaji příliš nedařilo, s bilancí 1 vítězství - 3 porážky obsadil až 4.místo. V prvním sobotním utkání porazil o 10 branek Úvaly, když soupeře přehrál hlavně ve 2.poločase, poté prohrál s Mladou Boleslaví, na soupeře nestačil hlavně v prvním dějství. Ve třetím utkání po vyrovnaném průběhu prohrál o branku s celkovým vítězem sobotního turnaje, s Pardubicemi. A v posledním utkání sice vedl v poločase o 3 branky nad Bělou, v tom druhém se ale hráčům v útoku střelecky vůbec nedařilo / zaznamenali pouhé 3 branky / a z vítězství o 3 branky se radoval soupeř.

V konečné podzimní tabulce skončil tým SPARTY na 3.místě a spolu s Bělou postoupil do kvalifikačního turnaje o postup do 1.kola Žákovské ligy / vítězná Mladá Boleslav postupuje do 1.kola ŽL přímo /. Kvalifikační turnaj bude pořádal Středočeský krajský svaz házené v neděli 9.12. ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem. O dvě postupová místa se oba zástupci Středočeského kraje / Bělá a Kutná Hora / poperou s týmy z krajů Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Kotěšovec / br/ - Procházka 17, Bandi 12, Špaček 12, Men 4, Škalda 4, Horák 3, Veselý Š. 3, Mommers 1, Seidl 1, Ginter, Jeníček a Matoušek. Trenér: Salák Josef – Šnajdr Vít.