1.jarní kolo SL starších žákyň - turnaj v Bělé pod Bezdězem.

Také náš tým starších žákyň zahájil v sobotu jarní část mistrovské sezony a z turnaje v Bělé pod Bezdězem se vrátil s bilancí 1 vítězství a 2 porážek ..........

V sobotu 18.března odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovský turnaj 1.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY starších žákyň a to v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem.

V letošním ročníku této soutěže startuje 5 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i nyní na jaře proběhne 5 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým na 4 turnajích 3 utkání + na 1 turnaji 4 utkání s hrací dobou 2x15 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 16 utkání.

Tým starších žákyň SPARTY čekala v úvodním jarním mistrovském turnaji v Bělé tři utkání -  postupně proti domácí Bělé, Příbrami, Mělníku. A domů se vrátil s bilancí 1 vítězství a 2 porážek. V prvním utkání podlehl o 3 branky domácí Bělé, když v poločase ještě o 3 branky vedl. Ve druhém zvítězil o 4 branky nad Příbramí, když v poločase měl k dobru náskok jedné branky. A v závěrečném třetím utkání prohrál o 13 branek s Mělníkem, když v poločase vedl soupeř o 2 branky.

Kutnohorský tým děvčat předvedl v sobotním mistrovském turnaji v Bělé pod Bezdězem výkon, které odpovídají jeho současným možnostem. Střelecky se nejvíce prosazovala Natálie Svobodová, slušné výkony předvedly i ostatní hráčky, které v tomto turnaji nastoupily.

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem:

Rudolfová /br/ - Svobodová 13, Vopěnková 7, Kernerová 6, Danielová N. 4, Saláková 3, Procházková 1, Honzová, Růžičková, Sixtová, Vilímovská a Vlášková. Trenéři: Špírová Eva - Salák Alois ml.

Další výsledky bělského turnaje:

Bělá - Mělník 16:15, Příbram – Poděbrady 12:5, Mělník – Poděbrady 14:3, Bělá - Poděbrady 13:4, Bělá - Příbram 19:14.

Mistrovský turnaj 2.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY odehraje tým starších žákyň SPARTY v sobotu 1.dubna a to ve sportovní hale SPARTAKU Příbram. Zde postupně narazí na Příbram, Poděbrady a Bělou pod Bezdězem.