1.jarní kolo SL starších žákyň - turnaj v Bělé pod Bezdězem.

A také tým starších žákyň zahájil v sobotu odpoledne v Bělé pod Bezdězem jarní část středočeské ligy úvodními 2 zápasy, v obou dokázal zvítězit a domů se vrátil s plným počtem bodů ...............


V sobotu 16.března zahájil tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora jarní část mistrovské sezóny STŘEDOČESKÉ LIGY starších žákyň 2023/2024, když ho ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem čekala dvě utkání – od 13:35 proti domácímu SOKOLU Bělá pod Bezdězem a od 15:25 proti SPARTAKU Příbram.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i na jaře proběhne 6 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým 3x 3 utkání a 3x 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově tedy čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 15 utkání.

Po podzimní části vedl soutěž tým Příbrami před Kutnou Horou a Bělou / všechny po 22 bodech /, s odstupem čtvrté byly Hostivice / 12 bodů /, pátý Mělník a šesté Poděbrady / oba po 6 bodech /.

V úvodním jarním mistrovském turnaji v Bělé pod Bezdězem si vedl tým starších žákyň SPARTY na výbornou, zvítězil zde v obou utkáních a je spolu s Příbramí v čele soutěže / oba po 26 bodech /.

V prvním utkání prohrával s domácí Bělou pod Bezdězem v poločase o 2 branky a ve 30.minutě ještě o branku. V závěrečných 10ti minutách však nasázel soupeři 7 branek aniž by inkasoval a tak nakonec zvítězil zaslouženě o 6 branek.

Ve druhém utkání s Příbramí byl  po 1.poločase stav nerozhodný, zlepšeným výkonem v poločase druhém nakonec soupeře porazil zaslouženě o 5 branek.

Střelecky se nejvíce dařilo Vopěnkové, autorce 22 branek. A výrazněji se prosazovaly také Kernerová a Saláková. Ovšem velkou pochvalu za předvedenou hru i dosažené výsledky v úvodním jarním mistrovském turnaji zaslouží celý kolektiv kutnohorských děvčat.

 

Jednotlivé výsledky SPARTY :


SOKOL Bělá p.Bezdězem

SPARTA

1 7  :  2 3

13 : 11

SPARTAK Příbram

SPARTA

2 0  :  2 5

11 : 11

 

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem:

Rudolfová /br/ - Vopěnková 21, Kernerová 11, Saláková 8, Jechová 4, Procházková 4, Benešová, Danielová, Honzová, Sixtová, Růžičková a Vlášková. Trenér: Salák Alois ml.

 

Další výsledky bělského turnaje:

Bělá – Mělník 28:12, Hostivice – Poděbrady 35:21, Příbram - Bělá 24:19, Mělník – Hostivice 7:24, Poděbrady - Příbram 23:27, Mělník – Poděbrady 13:19.

 

A jak hodnotil úvodní jarní utkání trenér SPARTY Alois Salák ml. ?

V sobotu čekal starší žákyně velmi náročný den. Cestou na turnaj do Bělé pod Bezdězem ze zastavily 
pomoci B týmu starších žáků na turnaji v Kolíně. Některé hráčky díky tomu odehrály čtyři čtyřicetiminutové 
zápasy. V zápase proti Bělé pod Bezdězem jsme první poločas prohrávaly, ale soupeře jsme neustále 
dotahovaly na rozdíl několika branek. Ve druhém poločase jsem hrály trpělivě až do desáté minuty, pak 
jsme byly důslednější v obraně a vytvořily jsme si několik rychlých  protiútoků a zápas jsme otočily v náš 
prospěch. Do zápasu proti Příbrami nastupovaly některé hráčky již do 3 i 4 zápasu. Ze začátku nám dělala 
v obraně problém střední spojka, která se dostávala do nebezpečných střeleckých pozic a buď zakončovala 
sama nebo dobře nahrávala na útočného pivota. Do poločasu jsme, ale na to dokázaly zareagovat a srovnaly 
jsme stav na nerozhodných 11:11. V poločase jsme si daly za úkol rozhodnout zápas v prvních 10 minutách, 
protože jsme věděly, že v závěru utkání už bychom na to nemusely mít dostatek sil. Celý den zvládly naše 
děvčata na výbornou a za to jim patří velký obdiv a poděkování.

 

Další program:

Mistrovský turnaj 2.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY odehraje tým starších žákyň SPARTY v sobotu 6.dubna v domácím prostředí sportovní haly Klimeška, kde ho čekají 3 utkání – od 9:00 proti HÁZENÁ Poděbrady, od 11:42 proti LIONS Hostivice a od 14:30 proti HÁZENÁ Mělník.