1.kolo SL starších žákyň - turnaj v Poděbradech.

V neděli zahájil nový mistrovský ročník Středočeské ligy náš tým starších žákyň na jedničku, z Poděbrad se vrátil s bilancí : 3 utkání - 3 vítězství ..........

V neděli 17.září zahájil tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora novou mistrovskou sezónu STŘEDOČESKÉ LIGY starších žákyň 2023/2024, když ho na venkovním hřišti v Poděbradech čekala 3 utkání 1.podzimního kola.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, na podzim proběhne 6 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým 3x 3 utkání a 3x 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově tedy čeká všechny týmy v podzimní části mistrovské sezony 15 utkání.

Tým starších žákyň SPARTY si vedl v úvodním podzimním mistrovském turnaji v Poděbradech na výbornou, zvítězil zde ve všech třech utkáních a vede průběžnou tabulku soutěže.

V prvním utkání prohrával s Bělou p.Bezdězem v poločase o branku, zlepšeným výkonem v poločase druhém nakonec zvítězil o 5 branek. Ve druhém utkání vedl nad Příbramí v poločase o 2 branky, nakonec soupeře porazil jasně o 8 branek. A v posledním třetím utkání po poločasovém vedení o 8 branek zvítězil jednoznačně nad domácími Poděbrady vysoko o 17 branek.

Celý kolektiv kutnohorských děvčat zaslouží za předvedenou hru v nedělním poděbradském turnaji i dosažené výsledky v něm velkou pochvalu. Jednoznačným tahounem týmu byla nejlepší střelkyně turnaje Natálie Vopěnková, která nasázela soupeřům 37 branek. A výrazně se prosazovaly v této činnosti také Bára Saláková, Emma Procházková a Eliška Kernerová.

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem:

Rudolfová /br/ - Vopěnková 37, Saláková 15, Procházková 11, Kernerová 9, Jechová 3, Benešová 1, Růžičková a Vlášková. Trenéři: Špírová Eva – Salák Alois ml.

Další výsledky poděbradského turnaje:

Poděbrady – Mělník 18:11, Příbram - Mělník 28:6, Bělá – Poděbrady 28:17, Mělník – Hostivice 16:13, Příbram – Hostivice 19:12.

A jak hodnotila úvodní utkání trenérka SPARTY Eva Špírová ?

První turnaj v nové sezóně se holkám vydařil. Výborný výkon předvedla v brance Eliška Rudolfová, ale i holky v obraně i v útoku. Holky v náročných turnajových podmínkách zužitkovaly letní kondiční přípravu, kterou absolvovaly pod vedením trenéra Ondřeje Šimona. Pevně věřím, že v dalších turnajích nás doplní ještě holky, které byly zraněné nebo výletující a že celkový výkon týmu bude ještě lepší.