2.jarní kolo SL starších žákyň - turnaj v Sedlčanech.

Včera měl náš tým starších žákyň na programu druhý jarní mistrovský turnaj v Sedlčanech a vedl si zde nadmíru úspěšně - ze 3 utkání si domů odvezl 6 bodů za 3 vítězství ..........

V sobotu 1.dubna odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovský turnaj 2.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY starších žákyň, když ho ve sportovní hale v Sedlčanech / pořadatel SPARTAK Příbram / čekala 3 utkání - proti Příbrami, Poděbradům a Bělé pod Bezdězem.

V letošním ročníku této soutěže startuje 5 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i nyní na jaře proběhne 5 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým na 4 venkovních turnajích 3 utkání + na domácím turnaji 4 utkání s hrací dobou 2x15 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 16 utkání.

Tým starších žákyň SPARTY tedy čekala v sobotním mistrovském turnaji v Sedlčanech tři utkání -  postupně proti pořadatelské Příbrami, Poděbradům a Bělé p.Bezdězem. A vedl si zde velmi úspěšně, domů se vrátil se 100% bilancí = 3 utkání - 3 vítězství. V prvním utkání porazil o 8 branek pořadatelskou Příbram, když v poločase vedl o 2 branky. Ve druhém zvítězil o 11 branek nad posledními Poděbrady, po poločasovém vedení o 8 branek. A v závěrečném třetím utkání porazil o 3 branky Bělou, když v poločase byl stav ještě nerozhodný.

Střelecky se tradičně nejvíce prosazovala N.Svobodová, pozadu v této činnosti nezůstaly ani Vopěnková, Saláková, N.Danielová a Kernerová. Ale velmi dobré výkony předvedly i ostatní hráčky, které v tomto turnaji nastoupily. Kutnohorský tým děvčat tak zaslouží za výkony i výsledky velkou pochvalu.