3.jarní kolo SL starších žákyň - turnaj v Kutné Hoře.

Včera měl náš tým starších žákyň na programu čtyři mistrovská utkání 3.kola Středočeské ligy na domácí palubovce, kde dosáhl vyrovnané bilance 2 vítězství a 2 porážek ..........

V neděli 23.dubna odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovský turnaj 3.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY starších žákyň a to v domácím prostředí sportovní haly Klimeška v Čáslavské ulici.

V letošním ročníku této soutěže startuje 5 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i nyní na jaře proběhne 5 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým na 4 turnajích 3 utkání + na 1 turnaji 4 utkání s hrací dobou 2x15 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 16 utkání.

Tým starších žákyň SPARTY čekala v nedělním domácím mistrovském turnaji tentokrát čtyři utkání -  postupně proti Poděbradům, Příbrami, Mělníku a Bělé. A dosáhl v nich vyrovnanou bilanci 2 vítězství a 2 porážek. V prvním utkání porazil o branku Poděbrady, když v poločase byl stav nerozhodný. Ve druhém porazil o 7 branek Příbram, po poločasovém vedení o 4 branky. Ve třetím podlehl o 10 branek vedoucímu týmu soutěže Mělníku, když v poločase vedl soupeř již o 9 branek. No a v závěrečném čtvrtém utkání prohrál vysoko o 19 branek s Bělou, když v poločase vedl soupeř o 7 branek.

Kutnohorský tým děvčat předvedl v nedělním mistrovském turnaji na domácí palubovce výkon, který odpovídal jeho možnostem. Týmu totiž citelně chyběla nejlepší střelkyně Natálie Svobodová a její přehled i branky se jen tak nahradit nepodařilo. Přesto tým předvedl slušné výkony a je třeba celý kutnohorský kolektiv určitě pochválit. Střelecky se tentokrát nejvíce prosazovala trojice Natálie Vopěnková, Bára Saláková, Eliška Kernerová.

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem:

Rudolfová /br/ - Vopěnková 21, Saláková 17, Kernerová 10, Procházková 3, Danielová N. 2, Honzová, Chocholová, Vilímovská a Vlášková. Trenérka: Špírová Eva.

Další výsledky kuthohorského turnaje:

Bělá - Mělník 11:8, Příbram – Poděbrady 22:11, Mělník – Příbram 22:10, Bělá - Poděbrady 16:7.

Mistrovský turnaj 4.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY odehraje tým starších žákyň SPARTY v sobotu 13.května a to v městské sportovní hale v Poděbradech Zde postupně narazí na Bělou pod Bezdězem, Mělník a domácí Poděbrady.