3.jarní kolo SL starších žákyň - turnaj v Sedlčanech.

Na jedničku si dnes vedl náš tým starších žákyň v dalším jarním mistrovském turnaji SL v Sedlčanech, vyhrál zde všechna 3 utkání a vede průběžnou tabulku soutěže ....................

V sobotu 20.dubna odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora další tři mistrovská utkání v rámci 3.jarního kola Středočeské ligy, když ve sportovní hale v Sedlčanech / pořadatel SPARTAK Příbram / nastoupil od 9:55 hodin proti týmu HÁZENÁ Mělník, od 12:40 hodin proti SOKOLU Bělá pod Bezdězem a od 14:30 hodin proti SPARTAKU Příbram.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i na jaře proběhne 6 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým 3x 3 utkání a 3x 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově tedy čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 15 utkání.

Po 2.jarním kole vedl soutěž tým Příbrami o skóre před Kutnou Horou – oba po 30 bodech, třetí Bělá měla na svém kontě 26 bodů.

Ve třetím jarním mistrovském turnaji v Sedlčanech si vedl tým starších žákyň SPARTY opět na výbornou, zvítězil zde ve všech třech utkáních a o 2 body vede průběžnou tabulku soutěže před Příbramí.

V prvním utkání porazil tým SPARTY zaslouženě a bez větších problémů o 14 branek Mělník, když v poločase vedl již o 9 branek.

Ve druhém utkání vedl v poločase nad Bělou pod Bezdězem o 8 branek a nakonec třetí tým tabulky porazil bezpečně o 6 branek.

V posledním třetím utkání s domácí Příbramí vedl po 1.poločase o 6 branek, v tom druhém domácí mohutně dotahovali, několikrát skóre dokázali vyrovnat, ale lepším závěrem se z vítězství o 2 branky nakonec radoval kutnohorský tým. A právě tímto vítězstvím se posunul do čela průběžné tabulky soutěže o 2 body právě před Příbram.

Střelecky se tentokrát nejvíce prosazovala Saláková, autorka 22 branek, výrazněji se prosazovaly Vopěnková / nejlepší střelkyně soutěže / s Kernerovou a také Procházková, Šichová a Jechová. Ale poděkování a velkou pochvalu za předvedenou hru i dosažené výsledky v sobotních třech mistrovských utkání zaslouží celý kolektiv dívčí kutnohorský kolektiv.

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem:

Rudolfová /br/ - Saláková 22, Vopěnková 16, Kernerová 14, Procházková 9, Šichová 8, Jechová 7, Hladíková 2, Vlášková 1, Benešová, Honzová, Chocholová, Chválná, Růžičková a Vilimovská. Trenéři: Salák Alois ml. – Špírová Eva.

Další výsledky sedlčanského turnaje:

Příbram – Hostivice 28:21, Hostivice – Bělá 15:31, Příbram - Mělník 35:27, Poděbrady – Hostivice 24:23, Bělá – Poděbrady 23:23.

A jak hodnotil další tři jarní utkání trenér SPARTY Alois Salák ml. ?

Poučili jsme se z chyb ze čtvrtečního přátelského zápasu v Pardubicích a zaměřili jsme se na to na pátečním tréninku. V sobotu na turnaji fungovalo vše, tak jak jsme si řekli až na zaváhání ve druhém poločasu s Příbrami. Tento zápas byl na vysoké úrovni, ve vysokém tempu, plný emocí a každá chyba byla ihned potrestána. Závěr utkání se nám povedl lépe a tak jsme domů odjížděli s plným počtem bodů. Holkám děkuji za nasazení, přístup ke každému zápasu a nezbývá než připravit se na další těžký turnaj, který nás čeká v Poděbradech 5.5.

Další program:

Mistrovský turnaj 4.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY odehraje tým starších žákyň SPARTY v neděli 5.května v městské sportovní hale v Poděbradech, kde ho čekají 2 utkání – od 9:00 proti domácímu týmu HÁZENÁ Poděbrady a od 10:50 proti LIONS Hostivice.