3.jarní mistrovský turnaj PP starších žákyň - skupiny "B" - Turnov.

V dalším mistrovském turnaji "B" skupiny PP náš tým starších žákyň získal pouze jediný bod za remízu s Pardubicemi a nadále uzavírá průběžnou tabulku ..........

V sobotu 26.dubna odehrál kutnohorský tým starších žákyň třetí jarní mistrovský turnaj PRAŽSKÉHO PŘEBORU skupiny „B“, který uspořádal v městské sportovní hale v Turnově místní oddíl – TJ Turnov.

V letošním ročníku této soutěže startuje celkem 10 týmů. Na podzim se zahájilo nejprve dvěma turnaji ve dvou 5-ti členných skupinách – pražské a mimopražské. Po jejich odehrání se soutěž rozdělila opět na dvě 5-ti členné skupiny – do skupiny „A“ postoupily první tři týmy z pražské skupiny a první dva týmy z mimopražské skupiny. Zbývající týmy tvoří horší skupinu „B“. Následně po každém turnaji sestupuje poslední tým z „A“ skupiny do skupiny „B“ a naopak vítěz skupiny „B“ postoupí do skupiny „A“. výše. Ve všech těchto turnajích se hraje systémem každý s každým, hrací doba je 2 x 15 minut. A jelikož starší žačky SPARTY skončily v mimopražské skupině na 4.místě, startují ve skupině „B“. Pořadatelem prvního turnaje této skupiny byla ASTRA Praha, druhého DHK Pardubice, třetího TJ Turnov / vše odehráno ještě na podzim /. A nyní na jaře je na programu dalších 5 turnajů, střídavě u každého účastníka.

V sobotním „turnovském“ turnaji bylo složení pětice týmů následující – pořadatelská TJ Turnov,  ASTRA Praha, HC HÁJE Praha,  DHK Pardubice „B“, TJ Turnov a SPARTA Kutná Hora.

Vítězství v tomto turnaji a postup zpět do „A“ skupiny si zaslouženě vybojoval tým HC HÁJE Praha.

Starším žačkám SPARTY se třetí jarní mistrovský turnaj výsledkově příliš nevydařil, za bilanci 4 – 0-1-3 a jediný získaný bod v něm obsadily poslední 5.místo / při horším skóre /. Kutnohorská děvčata v úvodním utkání prohrála o 6 branek s domácím Turnovem,  v tom druhém podlehla těsně o 2 branky pražské ASTŘE. Ve třetím utkání nestačila na vítězné HÁJE, kterým podlehla vysoko o 12 branek a v závěrečném utkání získala již zmiňovaný jediný bod za remízu s „B“ týmem Pardubic.

Střelecky se nejvíce prosazovala trojice M.Horáková, Š.Neumanová a K.Horáková. Děvčata však opět odehrála 4 turnajová utkání pouze v sedmi, tedy bez možnosti střídání a to se na výsledcích určitě negativně projevuje.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Horáková Michaela 8, Neumanová Štěpánka 7, Horáková Michaela 5, Kocourková Martina 3, Mistrová Nikola 3, Vlasáková Eliška 1 a Gavlasová Adéla. Trenérka: Vlasáková Marcela.

Další mistrovský turnaj PP starších žaček skupiny „B“ se bude zřejmě konat v sobotu 10.května a jeho pořadatelem bude DHK Pardubice „B“ / postupující HC HÁJE Praha zde vystřídá sestupující DHK Pardubice „A“ /.