4.jarní kolo SL starších žákyň - turnaj v Poděbradech.

V sobotu odehrál náš tým starších žákyň další tři utkání v rámci předposledního mistrovského turnaje Středočeské ligy v Poděbradech a domů se vrátil s bilancí 1 vítězství a 2 porážek ..........

V sobotu 13.května odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovský turnaj 4.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY starších žákyň, když ho v městské sportovní hale v Poděbradech čekala 3 utkání – tentokrát proti Bělé pod Bezdězem, Mělníku a Poděbradům.

V letošním ročníku této soutěže startuje 5 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i nyní na jaře proběhne 5 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým na 4 venkovních turnajích 3 utkání + na domácím turnaji 4 utkání s hrací dobou 2x15 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 16 utkání.

Tým starších žákyň SPARTY tedy čekala v sobotním mistrovském turnaji v Poděbradech tři utkání -  postupně proti v tabulce druhé Bělé pod Bezdězem, vedoucímu Mělníku a pořadatelským, v tabulce posledním Poděbradům. A domů se vrátil s bilancí 1 vítězství a 2 porážek.

V prvním utkání nestačil na Bělou, po poločasovém vedení soupeře o 5 branek z toho byla nakonec vysoká porážka o 16 branek. Ve druhém držel proti vedoucímu Mělníku o poločase nerozhodný stav, nakonec favorit zvítězil o 5 branek. V závěrečném třetím utkání porazil o 4 branky poslední Poděbrady, po těsném poločasovém vedení o branku.

Střelecky se tradičně nejvíce prosazovala dvojice SvobodováVopěnková, o další branky se podělilo tentokrát dalších sedm hráček, což je určitě potěšitelné. Škoda absencí dvou opor - Kernerové a Salákové, výsledky mohly být určitě lepší. Přesto zaslouží celý kutnohorský dívčí kolektiv za předvedené výkony v poděbradském turnaji poděkování i pochvalu.