5.jarní kolo SL starších žákyň - turnaj v Mělníku.

V sobotu zakončil náš tým starších žákyň mistrovský ročník Středočeské ligy posledním turnajem v Mělníku a domů si odvezl bronzové medaile za konečné třetí místo v soutěži ..........

V sobotu 20.května odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovský turnaj posledního - 5.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY starších žákyň, když ho na venkovním hřišti ISŠT v Mělníku čekala utkání proti Příbrami, Mělníku a Poděbradům.

V letošním ročníku této soutěže startuje 5 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i nyní na jaře proběhne 5 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým na 4 venkovních turnajích 3 utkání + na domácím turnaji 4 utkání s hrací dobou 2x15 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 16 utkání.

Tým starších žákyň SPARTY tedy odehrál v sobotním mistrovském turnaji v Mělníku tři utkání -  postupně proti v tabulce čtvrté Příbrami, vedoucímu Mělníku a posledním Poděbradům. A domů se vrátil s bilancí 1 vítězství a 2 porážek.

V prvním utkání podlehl těsně o branku Příbrami, když v poločase ještě o 3 branky vedl. Ve druhém utkání prohrál o 4 branky s vedoucím Mělníkem, když v poločase prohrával již o 7 branek. V závěrečném třetím utkání porazil bez problémů o 13 branek poslední Poděbrady, po poločasovém vedení o 7 branek.

Střelecky se tradičně nejvíce prosazovala dvojice SvobodováVopěnková, dařilo se i Kernerové a N.Danielové. Ale i ostatní dívky předvedly v sobotním mělnickém solidní výkony a celý kutnohorský kolektiv zaslouží za právě skončenou mistrovskou sezónu poděkování i pochvalu.