5.kolo SL starších žákyň - turnaj v Mělníku.

V pátém podzimním mistrovském turnaji Středočeské ligy v Mělníku odehrál náš tým starších žákyň další tři utkání a domů se vrátil s bilancí 1 vítězství a 2 porážek ..........


V neděli 26.listopadu odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora tři utkání v rámci 5.kola mistrovského ročníku STŘEDOČESKÉ LIGY, když se ve sportovní hale v Mělníku postupně střetl s týmy SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTAK Příbram a HÁZENÁ Poděbrady.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, na podzim proběhne 6 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým 3x 3 utkání a 3x 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově tedy čeká všechny týmy v podzimní části mistrovské sezony 15 utkání.

Tým starších žákyň SPARTY tedy odehrál v neděli v mělnické sportovní hale 3 utkání a domů se vrátil se zápornou bilancí 1 vítězství a 2 porážek.

V prvním utkání prohrál o 3 branky s Bělou, když v poločase prohrával dvoubrankovým rozdílem. Ve druhém utkání nestačil na Příbram, v poločase vedl soupeř o 4 branky a nakonec zvítězil o 6 branek. Až v závěrečném třetím utkání porazil jasně o 23 branek Poděbrady, když již v poločase vedl vysoko o 13 branek. V průběžné tabulce soutěže je kutnohorský tým starších žákyň před posledním turnajem v Hostivicích na 2.místě se ztrátou 4 bodů na vedoucí Příbram.

V nedělním turnaji v Mělníku se střelecky nejvíce dařilo dvojici Natálie Vopěnková – Bára Saláková a také dvojici  Eliška Kernerová - Ema Procházková. Ovšem za nasazení i bojovnost ve všech utkáních si zaslouží pochvalu i ostatní děvčata, která v neděli v Mělníku nastoupila.

 

Jednotlivé výsledky SPARTY :

SOKOL Bělá

SPARTA

2 1  :  1 9

13 : 11

SPARTAK Příbram

SPARTA

2 4  :  1 9

12 :   8  

HÁZENÁ Poděbrady

SPARTA

1 2  :  3 5

  7 : 20

 

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem:

Rudolfová /br/ - Vopěnková 23, Saláková 22, Kernerová 12, Procházková 12, Jechová 2, Chválná 1, Růžičková 1, Benešová, Červená, Sixtová a Vlášková. Trenéři: Salák Alois ml. – Špírová Eva.

 

Další výsledky mělnického turnaje:

Mělník – Poděbrady 20:15, Příbram - Mělník 25:13, Bělá - Poděbrady 33:18, Mělník - Hostivice 11:26, Hostivice - Příbram 29:35.

 

A jak hodnotila sobotní tři utkání trenérka SPARTY Eva Špírová ?

Na turnaji v Mělníku se nám bohužel nedařilo udržet se soupeři krok a otočit zápasy v náš prospěch. 
Neproměněné sedmimetrové hody a zbytečná dvouminutová vyloučení nám ubraly spoustu sil, které 
nám chyběly v závěru utkání. Nezbývá než se poučit z chyb a připravit se na poslední turnaj v Hostivicích.

 

Další program:

Mistrovský turnaj posledního 6.podzimního kola STŘEDOČESKÉ LIGY čeká tým starších žákyň SPARTY v neděli 10.prosince ve sportovní hale v Hostivicích, kde se utká od 9:00 hodin s Hostivicemi a od 10:50 hodin s Mělníkem.