5.kolo SL starších žákyň - turnaj v Mělníku.

V sobotu zakončil mistrovský ročník Středočeské ligy také tým starších žákyň, který měl na programu dohrávku odloženého 5.jarního kola v Mělníku a v něm tři poslední utkání .......................


V sobotu 8.června odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na venkovním hřišti házené v areálu ISŠT v Mělníku tři mistrovská utkání odloženého 5.jarního kola Středočeské ligy, když se zde postupně utkal od 8:55 s LIONS Hostivice, od 10:45 s HÁZENÁ Mělník a od 12:35 hodin s HÁZENÁ Poděbrady.

Původně se zde mělo hrát v sobotu 18.května, z důvodů nepříznivého počasí byl turnaj odložen až na tento termín.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i na jaře proběhne 6 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým 3x 3 utkání a 3x 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově tedy čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 15 utkání.

Po 4.jarním kole vedl soutěž tým Příbrami o skóre před Kutou Horou - oba 38 bodů, třetí Bělá měla 31 bodů, čtvrté Hostivice 22 bodů, páté Poděbrady 13 bodů a šestý Mělník 6 bodů.

Z posledního jarního mistrovského turnaje v Mělníku se tým starších žákyň SPARTY vrátil se ziskem 2 bodů a zápornou bilancí 1 vítězství a 2 porážek.

V prvním utkání prohrál tým SPARTY po průměrném výkonu se čtvrtými s Hostivicemi o 6 branek, když v poločase vedl soupeř o 5 branek. Nutno dodat, že s tímto soupeřem prohrál všechna 3 jarní utkání.

Ve druhém utkání s domácím Mělníkem v poločase vedl soupeř o 3 branky, až zlepšený výkon v poločase druhém přinesl obrat a konečné vítězství o 3 branky.

V posledním třetím utkání proti Poděbradům prohrával po 1.poločase o 5 branek a nakonec s tímto soupeřem poprvé v sezoně ztratil oba body při prohře stejným brankovým rozdílem.

Tým SPARTY nastoupil v sobotních utkáních v Mělníku bez několika výrazných opor / Vopěnkové, Salákové, Rudolfové plus několik dalších / a to se na výkonu i výsledcích zcela určitě projevilo. Na druhou stranu, šanci předvést svou výkonnost dostaly ostatní, hlavně mladší hráčky, které budou tvořit základ týmu v příští sezoně a to je určitě pro budoucnost pozitivní. Střelecky se nejvíce prosazovaly Procházková a Kernerová, ostatním se dařilo již méně. Přesto se do střelecké tabulky dokázalo zapsat hnedle 10 z 12 hráček, které do sobotních utkání zasáhly.

Za předvedenou hru a dosažené výsledky v tomto posledním jarním turnaji a hlavně za konečné 2.místo v soutěžním ročníku Středočeské ligy zaslouží celý dívčí kutnohorský kolektiv určitě velké uznání a zaslouženou pochvalu. Blahopřejeme ke „stříbru“.

A nutno zmínit ještě jeden individuální úspěch pro Kutnou Horu – Natálie Vopěnková se stala s 217 brankami nejlepší střelkyní celé soutěže, a to i přes to, že vynechala poslední 2 podzimní a poslední 3 jarní utkání. Taktéž blahopřejeme.

 

Jednotlivé výsledky SPARTY :

LIONS Hostivice

SPARTA

2 4  :  1 8

13 : 8

HÁZENÁ Mělník

SPARTA

1 8  :  2 1

11 : 8

HÁZENÁ Poděbrady

SPARTA

2 4  :  1 9

12 : 7

 

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem:

Jechová /br-1/ - Procházková 21, Kernerová 20, Benešová 3, Chocholová 3, Honzová 2, Chválná 2, Růžičková 2, Sixtová 2, Šichová 2, Vilimovská a Vlášková. Trenér: Salák Alois ml.

 

Další výsledky mělnického turnaje:

Mělník - Bělá 21:14, Bělá - Poděbrady 16:25, Příbram – Hostivice 23:20, Mělník – Příbram 22:26.

 

A jak hodnotil poslední tři jarní utkání trenér SPARTY Alois Salák ml. ?

Na poslední odložený turnaj do Mělníka jsme odjížděli s prvoročačkami staršími žákyněmi, mladšími žákyněmi a bez zraněné brankářky Elišky Rudolfové. Přestože byl turnaj fyzicky velmi náročný / dvě hodiny na přímém sluníčku /, tak ho všechny hráčky odehrály velmi bojovně a s maximálním nasazením. To bylo např. vidět v zápase proti domácímu Mělníku, kdy jsme prohrávali 1:6 a postupným zlepšením obraný a přesnou střelbou v útoku jsme zápas otočili v náš prospěch. V brance výborně zachytala Lucka Jechová i když se v posledním zápase zranila (otočila se nehet na palci) a na chvilku ji zastoupila Emma Procházková. Celkové 2.místo našeho družstva starších žákyň ve Středočeské soutěži a předání stříbrných medailí byla zasloužená odměna za celoroční výborné výkony.