6.jarní kolo SL starších žákyň - turnaj v Hostivicích.

Dnes odpoledne odehrál náš tým starších žákyň v hostivické sportovní hale další dvě mistrovská utkání Středočeslé ligy a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 porážky .......................

V sobotu 25.května odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora ve sportovní hale v Hostivicích 2 mistrovská utkání posledního - 6.jarního kola Středočeské ligy, ve kterých se od 12:40 hodin střetl se SPARTAKEM Příbram a od 14:30 hodin se SOKOLEM Bělá pod Bezdězem.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i na jaře proběhne 6 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým 3x 3 utkání a 3x 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově tedy čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 15 utkání.

Po čtyřech odehraných jarních kolech vedl soutěž tým Příbrami o skóre před Kutou Horou - oba 38 bodů, třetí Bělá měla 31 bodů, čtvrté Hostivice 22 bodů, páté Poděbrady 13 bodů a šestý Mělník 6 bodů.

V šestém jarním mistrovském turnaji v Hostivicích dosáhl tým starších žákyň SPARTY vyrovnané bilance 1 vítězství a 1 porážky.

V prvním utkání prohrál tým SPARTY s Příbramí překvapivě vysoko o 8 branek, když v poločase vedl soupeř již o 5 branek. Utkání o první místo v tabulce kutnohorskému týmu příliš nevyšlo, soupeř byl lepší a zaslouženě zvítězil.

Ve druhém utkání s Bělou pod Bezdězem vedl kutnohorský tým v poločase o 3 branky a nakonec soupeře zaslouženě porazil o 4 branky.

Před dohrávkou odloženého 5.kola má tým SPARTY již jen pouze teoretickou naději na celkové vítězství v soutěži.

V sobotních utkáních se střelecky nejvíce prosazovala Vopěnková / která vede střeleckou tabulku celé soutěže / a spolu s ní Kernerová a Saláková, ostatním se dařilo již méně.

Ale za předvedenou hru i nasazení zaslouží celý kutnohorský kolektiv starších žákyň určitě poděkování a pochvalu.