Starší žákyně SPARTY končí v Žákovské lize !!!

V sobotním turnaji 2.kola Žákovské ligy ve Strakonicích náš tým starších žákyň již na soupeřky nestačil, obsadil zde poslední 5.místo a v soutěži končí .....

Tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora se v sobotu 8.února 2014 zúčastnil druhého kola zimní Žákovské ligy, do kterého se probojoval z 5.místa v jedné se čtyř šestičlenných skupin kola prvního. V prvním kole ŽL startovalo 24 nejlepších týmů této věkové kategorie z celé republiky, v tomto druhém již pouze 20 nejlepších. A v něm jsou týmy rozděleny opět do 4 skupin, tentokrát po 5 účastnících. V každé skupině se hraje systémem každý s každým a do třetího kola postupují vždy první čtyři týmy – týmy z posledních 5.míst z každé skupiny v soutěži končí.

Kutnohorský tým starších žákyň čekala v sobotu ve sportovní hale ve Strakonicích / pořadatelem však byl SOKOL Písek / čtyři utkání s velmi silnými soupeři - na úvod „domácí“ Písek a dále tři moravské týmy – HK Ivančice, SKH Velká nad Veličkou a LESANA Zubří.

A v této konkurenci již tým SPARTY na postup dále pomýšlet nemohl. Na soupeře totiž ve všech utkáních nestačil a postupně podlehl o 13 branek Písku, o 18 branek Ivančicím, o 9 branek Velké nad Veličkou a na závěr o 15 branek týmu ze Zubří. Obsadil tak poslední 5.místo a soutěž opouští !!!

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Kernerová Michaela 10, Zatloukalová Klára 9, Horáková Michala 7, Neumanová Štěpánka 6, Kocourková Martina 4, Mistrová Nikola 4,  Horáková Kateřina 3, Daňková Kristýna, Gavlasová Adéla a Vlasáková Eliška. Trenéři: Brož Martin – Třískalová Líba.

Tým starších žákyň SPARTY Kutná Hora při svém premiérovém startu v letošním ročníku Žákovské ligy dokázal vybojovat postup z 1.kola této soutěže, v tom druhém již na soupeřky nestačil. Kutnohorský kolektiv však hlavně v soutěži sbíral zkušenosti a pro všechny hráčky to byla další výborná zkušenost, když poměřily síly proti nejlepším týmům z jiných regionů celé republiky.